Mizia & Mizia Blues Band

Mizia & Mizia Blues Band
Fot. Joanna Suppan
Wrocławska grupa blues-rockowa działająca już na scenie ponad dwie dekady. Zafascynowani klasycznym bluesem i takimi legendami jak B. B. King, Maddy Waters czy Tadeusz Nalepa konsekwentnie realizują swoją drogę.

Mizia & Mizia Blues Band założony przez duet Włodka i Stefana Miziów (syna i ojca) debiutował w 2000 roku we Wrocławiu. Kilka lat później powiększony o kolejnego Mizię – Witka, oraz Maćka Wolańskiego i Grzegorza Siwickiego kontynuowali eksplorację świata bluesowych standardów – światowych i polskich. Dziś to już w pewnych kręgach znana bluesowa marka. Wypracowywali ją sobie latami, zdobywając ważne nagrody, występując na najważniejszych bluesowych festiwalach, w tym 5-krotnie na Małej Scenie „Rawa Blues Festival” w Katowicach. Oczywiście są stale obecni na wrocławskim WOŚP czy Gitarowym Rekordzie Guinnessa (wielokrotnie goszcząc na głównej scenie). Promowali też Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury zagranicą, m.in. na festiwalu „ReWoodstock” we Włoszech. Jednak o ich wyjątkowości świadczą nie tylko osiągnięcia na scenie ale przede wszystkim działalność na rzecz lokalnej społeczności Wrocławia i okolic. Znają ich tu wszystkie wrocławskie kluby muzyczne, osiedla i dzielnice – gdzie regularnie grali na plenerach. Odwiedzali szkoły, firmy i miejskie instytucje, którym uświetniali swą muzyką ich jubileusze. Ale przede wszystkim znają ich ci, którym nie odmówili wsparcia grając na ich rzecz koncerty charytatywne. Na koncie mają już siedem płyt. Ostatnia, której premiera miała miejsce 18 września 2021 r. odbiega znacząco od poprzednich wydawnictw.

Choć ten rodzinny, wrocławski team na scenie bluesowej działa już od 20 lat, dotąd nie mieli w kolekcji takiego krążka. Nie tylko dlatego, że podsumowuje on dwie dekady działalności, ale dlatego, że zespół dotychczas grający głównie standardy polskiego i światowego bluesa, nagrał po praz pierwszy autorski materiał. Teksty piosenek, inspirowane codziennym życiem oraz doświadczeniami ich autorów, wspomnianych założycieli zespołu – rodziny Miziów – pokazują świat od pozytywnej strony. Warstwę muzyczną wszystkich piosenek stanowi konsekwentnie chicagowski blues, wzbogacony o rockowe inspiracje, ballady, a nawet reggae.

Skład:

Dyskografia:

2021 – „Dzień na minus, dzień na blues” (CD)

2015 – „Live” (2xCD)

2013 – „Tribute to Nalepa”

2011 – „We think we've got the blues”/„Blues Roots” (2xCD)

2008 – „Mizia & Mizia Blues Band”

2005 – „Love in Vain”

2000 – „Long As I Can See The Light” (CD)

Video:

Wrzuć na luz

 

 

 

 

Strona internetowa: http://miziablues.band
Pokaż menu