Kogo lubią polscy melomani?

Polacy z Irlandką najbardziej folkowi
Kamil Piotr Piotrowski, 29 października 2010
Banana Boat
Fot. Kamil Piotrowski
Właśnie trwa jubileuszowa 1500 edycja Listy Przebojów Trójki, a mnie przypomniało się, że na początku roku, forumowicze LP3 ogłosili wyniki zabawy "Nagrody Polskich Melomanów". Wśród nominowanych znalazło się sporo grup folkowych.

Zabawa w typowanie tych "najlepszych" w prawie 200 kategoriach trwa na  trójkowym forum od kilku lat. Dyskutanci najpierw ustalili kategorie (za rok 2009 było ich 192) a później głosowali na tych, ich zdaniem najlepszych. Pojawiły się nawet "antynagrody" na najgorszy utwór i najgorszego wykonawcę. Moją uwagę zwróciła kategoria nr 65. - "Piosenka Folkowa Roku".

Otóż forumowicze obwołali piosenką folkową 2009 roku utwór... "Ukraina", a żeby było jeszcze ciekawiej, w wersji wykonywanej przez irlandzką gwiazdę muzyki folk Eleanor McEvoy z towarzyszeniem sekstetu wokalnego Banana Boat. Słuchając 1500 LP3 przypomniałem sobie inny projekt tej ekipy, czyli Bananów i Eleonor. Chodzi o "Little Look", wspólnie nagrany utwór, który pojawił się w notowaniach Listy Przebojów Trójki. Piękna folkowa ballada. I tak mnie poniosło, w tej nastrojowej, jubileuszowej chwili naszej Trójki, że może by tak, w ramach promocji muzyki folkowej udało się odpalić listę folkowych hiciorów?

No dobrze rozmarzyłem się. Poniżej lista kategorii folkowych, które pojawiły się w zabawie uczestników forum LP3, a z okazji jubla Markowi Niedźwieckiemu i ekipie Listy, życzymy... kolejnych jubli!


NAGRODY POLSKICH MELOMANÓW 2009

Stworzenie encyklopedycznego, multimedialnego serwisu internetowego na temat polskiej muzyki (wykonawcy, albumy, utwory, teledyski, festiwale, itp…)

Pełna lista na Trójkowym Forum LP3 Rok się kończy, kolejna edycja plebiscytu niebawem, zachęcam do udziału w zabawie, niech folk przemówi głośniej  ;)))

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu