W krainie Bieszczad

II Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką "Rozsypaniec"
Kamil Piotr Piotrowski, 2 sierpnia 2011
Atmasfera na I Rozsypańcu
Fot. Zuzanna Szczerbińska
Rok temu stowarzyszenie "Moje Bieszczady" zaprosiło miłośników sztuk wszelakich w Bieszczady na "Rozsypańca" - dosłownie i w przenośni. W tym roku, znów w sierpniu Bieszczady ożyją m.in. muzyką, filmem, poezją i fotografią.

Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką "Rozsypaniec" to pomysł grupy ludzi na kulturalny i ekonomiczny rozwój najdzikszego z naszych obszarów górskich. W Bieszczadach cywilizacja nadal nie czuje się u siebie - w dobrym tego słowa znaczeniu. Zachował się tam jeszcze klimat dla działań niekomercyjnych, tych z misją, z pomysłem.

Ubiegłoroczna edycja "Rozsypańca" wyszła daleko poza ramy festiwalu piosenki turystycznej serwując widzom sporo etnicznego grania. Jak będzie w tym roku?

Program festiwalu jest bardzo rozbudowany. Tegoroczny "Rozsypaniec" to już 5 dni imprez - wystaw, konkursów, projekcji filmowych, spotkań przy ogniskach i koncertów - różnych wykonawców, od poezji, przez piosenkę żeglarską po folk. Znów pojawi się ukraińska AtmAsfera - ubiegłoroczni ulubieńcy publiczności.  Trochę lirycznego nastroju wniesie kędzierzyńsko-kozielska grupa Bohema, olsztyński Shannon doda irlandzkiego żywiołu a EKT Gdynia zaprosi w morską i górską podróż.

Oczywiście zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach lub kiermaszu rękodzieła. Do przyjazdu do Cisnej, Dołżycy i Łopienki zachęca promocyjny teledysk i my również.

 

II Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką "Rozsypaniec", 10-14.08.2011, Cisna-Dołżyca-Łopienka
Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu