Noc w Warszawie

Płyta Dhoad-Rivendell dziś!
Kamil Piotr Piotrowski, 11 lutego 2011
"A Night in Warsaw" - Dhoad-Rivendell
Fot. Kamil Piotrowski
Miesiące pracy, spotkań, wymiany doświadczeń. Wreszcie wspólny koncert w Polsce i nagranie materiału. Dzieliło ich tysiące kilometrów a połączyła muzyka i fascynacja tradycją. Dziś premiera płyty polsko-indyjskiego projektu.

Po raz pierwszy Kamila Rogińskiego spotkałem w Polskim Radiu, podczas audycji "Źródła" prowadzonej przez Wojtka Ossowskiego, dokładnie rok temu. Wtedy usłyszałem o projekcie Dhoad-Rivendell.

Kilka miesięcy później FOLK24.pl patronował koncertowi w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Polskim Radiu, gdzie wystąpiły polska Orkiestra Rivendell oraz indyjska Dhoad Gypsies from Rajasthan. Polska publiczność miała wtedy okazję zetknąć się po raz pierwszy z projektem, w ramach którego muzycy prezentowali śpiew i taniec, pochodzący z prowincji Radżastan połączonych jazz-rockową sekcją i wzbogaconych brzmieniem instrumentów z całego niemal świata.

Podczas tego koncertu nagrano cały materiał i dziś ma miejsce premiera płyty zatytułowanej... "A Night in Warsaw". Znalazło się na niej siedem utworów, niektóre bardzo rozbudowane, stąd aż ponad 47 minut muzyki. Wydawcy to CM Records, Stowarzyszenie "Transetnika" i Polskie Radio.

To ciekawe wydawnictwo jest już w ofercie naszego sklepu internetowego. Tam też można posłuchać fragmentów płyty.

"A Night in Warsaw", Dhoad-Rivendell (2011)

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu