Nie tylko szanty

Festiwalowy Wrocław
Kamil Piotr Piotrowski, 14 lutego 2010
Carrantuohill
Fot. Kamil Piotrowski
Od wielu lat, obok tradycyjnych marynarskich pieśni pracy, piosenek żeglarskich i morskich ballad w hali Wytwórni Filmów Fabularnych słychać także folk celtycki. Z roku na rok coraz głośniej.

Po raz dwudziesty pierwszy, we Wrocławiu w dn. 18-21 lutego, odbędą się Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu".

Jest to impreza, która z roku na rok się rozrasta a widzom oferuje nie tylko przegląd tego, co dzieje się na scenie piosenki żeglarskiej ale również stara się szerzej pokazywać ciekawsze zespoły sceny folkowej (zwłaszcza folku celtyckiego). Gościli tu już m.in. Beltaine, Carrantuohill, The Dubliners. W tym roku, podczas dnia celtyckiego ("Celtic Day", niedziela, godz. 19:00), wystąpi Carrantuohill z zespołem tańca irlandzkiego Reelandia w programie "Touch of Ireland".

Ale nie zabraknie także folku podczas całego festiwalu. Zwracamy uwagę na koncert jubileuszowy 25. lecia zespołu Cztery Refy (sobota, godz. 15:00), podczas którego z pewnością nie zabraknie brzmień tradycyjnych, zwłaszcza szant. W sobotnim koncercie głównym poczuć będzie można klimat francuskiego "bal-folku", czyli zabawy tanecznej do muzyki tradycyjnej. Razem z zespołem Sąsiedzi wystąpi francuska grupa taneczna Danse en Omois. Mechanicy Shanty jak zwykle zaprezentują trochę bluegrassu, a Prawdziwe Perły, w klimatach celtyckich promować będą swoją najnowszą płytę. Zapraszamy zatem do Wrocławia nie tylko na szanty.

Koncerty festiwalowe odbywać się będą w hali Wytwórni Filmów Fabularnych, a koncerty klubowe w Klubie Łykend. Dokładny program festiwalu dostępny jest tutaj.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu