Czeremcha Wielu Kultur i Narodów

26 edycja podlaskiego Festiwalu
Witt Wilczyński, 19 lipca 2021
Fot. Press/mat.organizatora
Czeremcha już po raz dwudziesty szósty będzie gościła fanów folku z całej Polski. Tym razem pod białoruską granicą zaprezentuje się dziewięć zespołów muzycznych. Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących festiwalowi.

26 Międzynarodowy Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się w dniach 23-25.07.2021. W tegorocznej edycji krajową scenę folkową reprezentować będą Daj Ognia, Kukawica, Vołosi, Fanfara Awantura, Dzikie Jabłka, Kroke i gospodarz – zespół Czeremszyna. Gośćmi zagranicznymi będą Bordó Sárkány z Węgier i Bel Air de Forro z Francji. Część muzyczną zakończy niedzielny konkurs harmonijkarzy.

Festiwal rozpocznie konferencja pt. „Kultura w/i po pandemii”. Wśród wydarzeń pozamuzycznych odbędzie się pokaz filmów „Himalajski Tryptyk”, połączony ze spotkaniem z twórcami Elżbietą Dziuk-Renik i Krzysztofem Renikiem, Teatr pod Orzełkiem i Teatr Walny zaprezentują swoje spektakle, a fani dobrej książki będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach autorskich z z Piotrem Nesterowiczem i Wojtkiem Koronkiewiczem. Po raz szesnasty w historii Festiwalu odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy  Giena Mientkiewicza, Joanny Jakubiuk i Barbary Stareckiej. W czasie festiwalu będzie też można obejrzeć wystawę fotograficzną „Magia Podlasia”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a szczegółowy program festiwalu dostępny w naszym dziale „wydarzenia”.

UWAGA! Wstęp na koncerty możliwy będzie po wcześniejszej rejestracji na stronie festiwalowej.

Koncerty festiwalowe i konferencję będzie można obejrzeć także w streamingu na stronie internetowej festiwalu i na facebooku. Koncerty będą również transmitowane na antenie Radia Białystok w dniach 23-24.07.2021 w godzinach 19.00-22.00, a dzień później w program „Podróże po kulturze” będzie poświęcony festiwalowi.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna. 

 

26 Międzynarodowy Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”, 23-25.07.2021, Czeremcha
Portal Folk24 jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu