Bez nagrody Niemena

Laureaci Nowej Tradycji 2012
Kamil Piotr Piotrowski, 20 maja 2012
Poszukiwacze Zaginionego Rulonu
Fot. Witt Wilczynski
Jubileuszowa, piętnasta edycja Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" dobiega końca. W sobotę ogłoszono laureatów konkursu, wczoraj odbył się koncert finałowy a w jego ramach prezentacje zwycięzców.

Wczoraj, po dwóch dniach zmagań konkursowych jury w składzie: Olo Walicki (przewodniczący), Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Maria Baliszewska, Tomasz Janas, Krzysztof Trebunia-Tutka, po wysłuchaniu 12 wykonawców z różnych części Polski postanowiło przyznać następujące nagrody:

Poszukiwacze Zaginionego Rulonu nawiązują swoim graniem do "tradycji brzmieniowej z lat świetności i ogromnej popularności muzyki tanecznej na Radomszczyźnie, gdzie harmonie, skrzypce i instrumenty dęte stanowiły o kolorycie brzmieniowym kapel. Zespół sięga również do melodii starodawnych."

O dziwo "Poszukiwacze..." powstali na początku tego roku a już dali się poznać jurorom i przede wszystkim publiczności. Podczas tegorocznej edycji konkursu "Stara Tradycja", ktory tydzień wcześniej odbywał się w ramach festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" otrzymali Nagrodę Publiczności. Nic dziwnego, to grono doświadczonych muzyków, występujących od lat w znanych i nagradzanych, folkowych formacjach. Poszukiwacze Zaginionego Rulonu podczas koncertu konkursowego wystąpili w składzie (na zdjęciu powyżej od lewej):

Źródło: materiały prasowe Polskiego Radia, własne

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu