Brasy wierne Hugillowi

Werdykt Jury 31 Festiwalu "Shanties“
Kamil Piotr Piotrowski, 27 lutego 2012
Pat Sheridan i Brasy
Fot. Kamil Piotrowski
Podczas koncertu finałowego 31 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties", ogłoszono werdykt jury i wręczono nagrody. Nagroda za wierność szancie klasycznej powędrowała do grupy z Bytomia.

Krakowski festiwal to najważniejszy z festiwali piosenki żeglarskiej i folku morskiego. Gromadzi co roku czołówkę oraz najlepszych debiutantów polskiej sceny żeglarskiej. Nagrody tego festiwalu należą do najbardziej cenionych. Występy ocenia grono jurorów, znawców żeglarskiego grania i śpiewania. Nie inaczej było i w tym roku. Ich pracę podsumował i werdyk odczytał przewodniczący grona jurorskiego - Wojciech Harmansa.

A Jury 31 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties" postanowiło przyznać:

Brasy to najmłodszy stażem zespół, który wziął udział w tegorocznym koncercie szant. Tym bardziej cenne to wyróżnienie, że w polu pozostali starzy wyjadacze.

Grupa powstała w Bytomiu w 2007 r, a tworzy ją pięciu pasjonatów śpiewu a cappella i morskich tradycji. Przebojem weszli na sceny żeglarskie, zdobywając wiele nagród festiwalowych. Serca fanów i jurorów zdobyli m.in. ciekawym repertuarem, na który składają się szanty oraz pieśni morskie i folkowe, rozbudowanymi aranżacjami i profesjonalnym wykonaniem.

Podczas koncertu w Krakowie zespołowi towarzyszył Pat Sheridan (na zdjęciu), szantymen z Irlandii, z którym Brasy współpracują od początku działalności. Nagroda im. Stana Hugila to kolejne wyróżnienie, które zdobyli na "Shanties". W 2009 roku wygrali "Przegląd konkursowy Shanties" oraz otrzymali Nagrodę za najlepszy debiut. Z nagród krakowskiego festiwalu pozostaje im już tylko Grand Prix.

Nagroda publiczności trafiła do zespołu Banana Boat.

 

Portal Folk24.pl był patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu