Z Krakowa na Woodstock

Blues i Folk na "Bluesroads"
Kamil Piotr Piotrowski, 5 kwietnia 2012
The Hard Times
Fot. Michał Kordas
Najlepszy festiwal bluesowy A.D. 2010, krakowski Bluesroads, zaprasza studenckie kapele do udziału w konkursie, nagrody są naprawdę imponujące. To jedyny na świecie festiwal bluesowy, który organizowany jest przez studentów.

Festiwal bluesowy "Bluesroads" pojawił się na kulturalnej mapie Krakowa w 2010 r i od razu, w ankiecie portalu Bluesonline, zwyciężył w kategorii najlepszego festiwalu bluesowego 2010 r. W ciągu minionych dwóch edycji gościł znamienitych wykonawców polskiej jak i zagranicznej sceny bluesowej. Dość wymienić zdobywcę Grammy - Guya Davisa (USA), Keitha Dunny (USA), Billyego Neala (Australia) czy Shrimpa City Slima (USA). Z polskich sław bluesa wystąpili tu m.in. Jarosław Śmietana, który objął patronat nad festiwalem, Marcin Dyjak, Łukasz Wiśniewski. Prawnym organizatorem jest Fundacja Studentów i Absolwentów UJ "Bratniak".

Od początku festiwal stawia na edukację muzyczną i rozwój. W programie obok koncertów, warsztatów, wykładów, Akademii Bluesa, blues session znajduje się także bluesowy Ogólnopolski Studencki Przegląd Zespołów, który odbędzie się 26 maja. Młodych adeptów bluesa powinny zachęcić bardzo atrakcyjne nagrody:

Udział w nim wziąć mogą artyści lub zespoły amatorskie, warunkiem jest by w składzie znalazła się przynajmniej jedna osoba, która jest studentem lub ma poniżej 26 lat.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie festiwalu. Nieprzekraczalny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 kwietnia 2012 roku.

Festiwal Bluesroads odbędzie się w dniach 22-27 maja w Krakowie. Założeniem tegorocznej edycji jest ukazanie bluesa na styku różnorodnych kultur oraz jego folkowych korzeni. Stąd i nasza obecność na tym wydarzeniu. Szykujcie się na blues i folk w Krakowie.


Festiwal "Bluesroads", 22-27.05.2012, Kraków
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu