Nie tylko studentom

6. "Bluesroads" Festiwal w Krakowie
Kamil Piotr Piotrowski, 16 maja 2015
Cheap Tobacco
Fot. Press
Od 6 lat w Krakowie odbywa się Studencki Festiwal Bluesowy, podczas którego posłuchasz bluesa, rocka, folku, a nawet muzyki elektronicznej, weźmiesz udział w warsztatach, prelekcjach, imprezach tanecznych i mszy gospel.

Szósta edycja Studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej "Bluesroads" zawładnie miastem w dniach 20-24 maja.
Festiwal odbywać się będzie pod patronatem Wojciecha Waglewskiego i z pewnością unosić się nad nim będzie nie tylko duch ś.p. Jarosława Śmietany, ale też duch Mistrza Bluesa - B.B. Kinga, który zmarł w miniony czwartek.

Podczas tegorocznej edycji "Bluesroads" na scenie Klubu Żaczek posłuchamy m.in. akustycznego bluesa Doug'a MacLeoda - zdobywcy najbardziej prestiżowej nagrody w świecie bluesa "Blues Music Award", mieszanki bluesa, folku i rocka w wykonaniu laureatów tegorocznych Fryderyków - zespołu Voo Voo, a także muzyki Jimiego Hendrixa w aranżacji Stana Skibbiego i Leszka Cichońskiego.

Na krakowskim festiwalu nie może zabraknąć krakowskich zespołów. Koncertowe premiery swoich nowych płyt zaprezentują formacje Gruff i Cheap Tobacco, a z bluesowym repertuarem, przygotowanym specjalnie z okazji Festiwalu, wystąpi duet Limboski & Wiśnia.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie prelekcja o historii bluesa, legendy Programu Trzeciego Polskiego Radia, Jana Chojnackiego.

Jak zapewnia Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Bartek Stawiarz, w bogatym programie nie zabraknie także nowości! Jedną z nich będzie akcja Clubbing Blues Night. Na zakończenie Bluesroads, 24 maja, w sześciu krakowskich klubach odbędą się koncerty, prelekcje, jam session i imprezy z DJami, w bluesowej otoczce.

A wszystko rozpocznie się środowym koncertem w Kampusie UJ Ruczaj rewelacyjnego zespołu, odkrycia ostatnich lat, Kraków Street Band.

Organizatorami festiwalu są: Fundacja Studentów i Absolwentów UJ Bratniak, Samorząd Studentów UJ oraz Konsulat Generalny USA w Krakowie.

Szczegółowy program w naszym dziale "Wydarzenia" oraz na stronie festiwalu.

Zapraszamy do Krakowa:

 

VI Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej "Bluesroads", 20-24.05.2015, Kraków
Portal Folk24 jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu