Żywioły Dziedzictwa w Nowym Sączu

Kongres Kultury Regionów
Kamil Piotr Piotrowski, 11 października 2022
Kongres Kultury Regionów
Fot. Press
Zbliża się jedno z najważniejszych wydarzeń poruszających tematy z zakresu ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego – Kongresu Kultury Regionów. W tym roku spotkanie odbędzie się w Nowym Sączu pod koniec października.

Organizowany od 2015 roku przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Kongres Kultury Regionów jest wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, inspirującym spotkaniem teoretyków i praktyków z różnych dziedzin kultury i nauki, ludzi samorządu i autorytetów lokalnych. Rokrocznie porusza się tutaj tematy związane z niematerialnym dziedzictwem kulturowym.

W ramach Kongresu odbywają się wykłady, panele dyskusyjne oraz warsztaty z udziałem specjalistów z takich dziedzin jak np. folklorystyka, etnologia, muzykologia czy dziennikarstwo.

Tegoroczna edycja Kongresu odbędzie się w dniach 25-28 października w Nowym Sączu i będzie kontynuacją rozpoczętego w zeszłym roku cyklu „Żywioły Dziedzictwa” i przebiegnie pod egidą męskości wyrażonej w myśli przewodniej W PŁOMIENIACH.

Rejestracja uczestników rozpocznie się 10 października o godz. 12:00. Szczegóły dostępne są na stronie wydarzenia: kultura-regionow.pl

 

8 Kongres Kultury Regionów, 25-28.10.2022, Nowy Sącz
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu