Piotr Bakal zaprasza do konkursu bardów

39 festiwal OPPA i Konkurs w Warszawie
Kamil Piotr Piotrowski, 29 września 2022
38 Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2021
Fot. Kamil Piotr Piotrowski
Dyrektor Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej – Piotr Bakal oraz Stowarzyszenie Ballada po raz kolejny zapraszają do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach tego największego festiwalu bardów w Polsce.

Jednym z zasadniczych celów Międzynarodowego Festiwalu Bardów jest odkrywanie młodych talentów wśród wszystkich tych, którzy śpiewają własne (tj. przez siebie napisane i skomponowane) piosenki. Tak jak i w latach ubiegłych, tak i 39 edycji festiwalu OPPA 2022, który odbędzie się w dniach 19-27.11.2022 w Warszawie, towarzyszyć będzie konkurs, a jedną z jego najcenniejszych nagród jest Grand Prix OPPA – Nagroda im. Jonasza Kofty. Nagroda, poza wartością niematerialną, honorową, ma też postać finansową. W tym roku to dofinansowanie produkcji płyty laureata do wysokości 5000 zł brutto. Pozostali laureaci tzw. „Złotej Piątki” otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego.

Półfinał Konkursu OPPA 2022 odbędzie się 19 listopada (sobota), Wielki Finał w dniu 20 listopada (niedziela) w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, ul. Smolna 9.

Termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu upływa 15 października br.

Szczegóły regulaminowe, karta zgłoszenia i inne ważne informacje znajdziecie na stronie festiwalu OPPA.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu