OPPA - bardów święto piosenki

39. Międzynarodowy Festiwalu Bardów w Warszawie
Kamil Piotr Piotrowski, 3 listopada 2022
OPPA 2021 – 38 Międzynarodowy Festiwal Bardów
Fot. Kamil Piotr Piotrowski
Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada” serdecznie zaprasza na koncerty OPPA 2022 – 39. Międzynarodowego Festiwalu Bardów, który już pod koniec listopada odbędzie się w Warszawie. Co roku to wielkie święto piosenki.

W tym roku, w dniach od 19 do 27 listopada, odbędzie się trzydziesta dziewiąta edycja festiwalu, jedynego w swoim rodzaju, warszawskiego OPPA – Międzynarodowego Festiwalu Bardów.

Pierwsze dwa dni zajmą zmagania konkursowe: 19 listopada Półfinał, a 20.11 – Wielki Finał, który wyłoni „Złotą Piątkę” laureatów, a z niej zdobywcę Grand Prix imienia Jonasza Kofty. W ramach Wielkiego Finału wystąpi również ze swym recitalem laureat Grand Prix OPPA 2021 – Apolinary POlek.

Z kolei 22 listopada w Tawernie „Gniazdo Piratów” odbędzie się recital łódzkiego zespołu H’ERNEST, który przypomni piosenki zmarłego w 2019 roku Pawła Ciesielskiego, a 23 listopada w Bielańskim Ośrodku Kultury organizatorzy – Piotr Bakal i Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada” zapraszają na specjalny program poświęcony pamięci urodzonego dokładnie 90 lat temu, jednego z najwybitniejszych bardów amerykańskich, operującego w stylu country, Johnny’ego Casha.

Festiwal OPPA 2022 – 26 listopada – zwieńczy Koncert Galowy „Premiery i Interpretacje”, w którym weźmie udział piętnaścioro znanych polskich bardess i bardów. Zaśpiewają oni swe piosenki premierowe oraz własne interpretacje pieśni znanych bardów zagranicznych w tłumaczeniach na język polski. Koncert Galowy w tym roku odbędzie się w Centrum Promocji Kultury Praga Południe.

Dzień później, 27 listopada, w programie OPPY tradycyjny maraton pt. „oFF OPPA”, czyli scena otwarta, którą gościć będzie Tawerna „Gniazdo Piratów”.

Wszelkie szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony Festiwalu OPPA znajdują się na stronie festiwalowej.

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem OPPA jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

OPPA – 39 Międzynarodowy Festiwal Bardów, 19–27.11.2022, Warszawa
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu