Zakręcony Haczów

II Podkarpackie Spotkania Lirników
Kamil Piotr Piotrowski, 10 lipca 2015
Jestem Dziadem
Fot. Press
Niegdyś bardzo popularny instrument na ziemiach Polskich, dziś dzięki kilku pasjonatom powrócił z niebytu i staje się coraz bardziej słyszalny. Mistrzowie wychowują kolejne pokolenia budowniczych, muzycy organizują warsztaty i spotkania.

W dniach 11-12 lipca Haczów będzie najbardziej zakręconym miejscem w Polsce, Europie i wszechświecie. Po raz drugi odbędą się tu Podkarpackie Spotkania Lirników. Tegorocznym hasłem spotkania będzie zawołanie: "Jestem dziadem".

Podczas spotkania każdy będzie mógł zapoznać się z tym niezwykłym instrumentem, dotknąć go a nawet zakręcić korbą. Będą potańcówki, koncerty, opowieści i wiele innych atrakcji. Wszystkie wydarzenia będą miały charakter otwarty. Poza spotkaniami z muzykami będzie też okazja do rozmowy z najbardziej znanymi budowniczymi lir w Polsce, Mistrzem Stanisławem Wyżykowskim, jego uczniem Stanisławem Nogajem (rozmowę z nim, którą przeprowadził Tomek Drozdek, można poczytać w najnowszym Magazynie FOLK24 nr 1/2015). Warsztaty poprowadzą: Barbara Bator, Maciej Cierliński, Maciej Harna i Stanisław Nogaj.

To jedyna i niepowtarzalna okazja by spotkać tak wielu dziadów - lirników w kolebce tego rzemiosła.
Organizatorami Spotkań są: Stanisław Wyżykowski, Stanisław Nogaj, Barbara i Maciej Bator,
Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli, a współorganizatorami: Maria Rygiel i Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie, Ks. Adam Zaremba i Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Haczowie.
Szczegóły znajdziecie na stronie zespołu Vox Angeli.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu