Nowy Magazyn

Magazyn Folk24 nr 1/2015
Kamil Piotr Piotrowski, 2 lipca 2015
Magazyn FOLK24
Fot. Kamil Piotrowski
Najnowszy, pierwszy w tym roku, a piąty w historii Magazyn Folk24 dotarł już do pierwszych naszych odbiorców. Na 34 kolorowych stronach znów znajdziecie swoich ulubionych autorów, ale też małe nowości. Są też prezenty.

Kolejne wydanie naszego periodyku stało się faktem. Tak jak poprzednio z okazji jego wydania mamy dla Was prezenty w postaci płyt, które możecie otrzymać razem z tytułem (Magazyn + CD). A są to nie lada płyty, bo pierwsza trójka laureatów naszej sondy oraz Folkowego Fonogramu Roku 2014. Będą też inne więc śledźcie naszego facebooka, zaglądajcie do sklepu. Także w naszym pierwszym lipcowym folkleterze (wydanie 3 lipca) czekają na Czytelników prezenty - zajrzyjcie.

Oczywiście Magazyn Folk24 nr 1/2015 (5) można nabyć też w wersji elektronicznej (e-Magazyn) oraz bez dodatków (Magazyn).

A w pierwszym numerze w 2015 roku polecamy obszerną relację Eweliny Grygier z pobytu na Orient Festiwalu w Tallinie, Tomka T.ETNO Drozdka rozmowę z najlepszym obecnie budowniczym lir korbowych, Stanisławem Nogajem. Wojciech Ossowski w swoim dziale "What'sOn" zaprasza was na spotkanie z niezwykłym artystą - Maciejem Rychłym i jego niezwykłym przedstawieniem. Drugi nasz felietonista - Tadeusz Konador - tym razem rozprawia się z muzyką ludu - czyli disco polo.

Spory materiał przygotował Maciek Świątek, nasz człowiek w świecie country. Nic dziwnego, działo się na świecie sporo, a i u nas za chwilę na Pikniku Country & Folk w Mrągowie pojawi się nie lada gwiazda. Poza tym tradycyjnie felietony, recenzje płytowe kilku nowości.

Dziękujemy tym, bez których wydanie tego numeru nie byłoby możliwe: organizatorom festiwali TFF Rudolstadt, Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem i Festiwalu Muzyki Świata "Ogrody Dźwięków" oraz zespołom Beltaine, Besquidians i T.ETNO.

Przypominamy, że komplet poprzednich czterech numerów (z 2 płytami w prezencie!) można również zamówić w naszym sklepie (4 x Magazyn + 2 x CD). Zapraszamy.

 

Magazyn FOLK24 nr 1/2015 (5)

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu