Turystyczna i studencka piosenka na Yapie

44 OSPPT YAPA w Łodzi
Olga Kamińska, 11 lutego 2019
Jan i Klan z Wrocławia
Fot. Kamil Piotrowski
Fani piosenki studenckiej i turystycznej mogą powoli zacierać ręce, rezerwować urlopy, bowiem jeszcze chwila, i zacznie się wyczekiwany sezon festiwalowy. Tradycyjnie – jak co roku – turystów obudzi łódzka YAPA.

Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA, to festiwal znany już czytelnikom Folk24, bowiem patronujemy mu od lat. Odbędzie się jak zwykle w drugi weekend marca (8-10.03), a gościć go będzie Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej.

Choć do YAPY pozostał niecały miesiąc, organizatorzy nie odkryli jeszcze zbyt wielu kart. Ale to, co już wiadomo, wystarcza, by zarezerwować sobie czas na ten weekend. Wiemy na pewno, że usłyszymy tam Lubelską Federację Bardów, Bez Jacka, projekt „Morawska Brama” Chwili Nieuwagi i Kuby Blokesza, czy laureatów ostatnich yapowych konkursów – zespół Jan i Klan (na zdjęciu powyżej) oraz Grupę Na Swoim.

A jeśli ktoś nie jest jeszcze do końca przekonany, powinien koniecznie wybrać się 16 lutego do Starej Szkutni przy ul. Wólczańskiej 40/42 (w Łodzi) na koncert przedyapowy. W klimat festiwalu wprowadzać nas będzie zespół Myszy i Ludzie, czyli muzycy dawnego Na Bani w odświeżonym składzie i repertuarze, a także Irena Salwowska z zespołem. Jak możemy przeczytać na stronie Yapy: „Wstęp wolny, artyści zacni, warto być!”

I my zapraszamy! Na lutowy koncert, jak i na cały festiwal!

 

44 Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA, 8-10.03.2019, Łódź
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu