Szanty, poezja, folk w Chałupie Chemików

13 Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Danielka”
Kamil Piotr Piotrowski, 18 sierpnia 2019
Szanty we Wrocławiu 2019
Fot. Kamil Piotrowski
Festiwal w Danielce dawno przekroczył barierę piosenki turystycznej. Można tu posłuchać także i mocniejszego uderzenia, projektów eksperymentalnych, a nawet tradycyjnych pieśni morza, czyli szant. Przed nami 13 edycja.

W ostatni weekend sierpnia, 23-25.08.2019 w Chałupie Chemików w Ujsołach odbędzie się Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Danielka”. Będzie to już trzynasta edycja tego kultowego dla wielu festiwalu, którego początki sięgają roku 1986 (a siódma po reaktywacji w roku 2013). Po raz kolejny dolina Danielki, jeden z najpiękniejszych zakątków Beskidu Żywieckiego, wypełni się fanami  piosenki turystycznej, żeglarskiej, autorskiej, poetyckiej, studenckiej i każdej innej. W tym roku w programie znów wykonawcy, których znamy ze szlaków nie tylko turystycznych oraz konkurs dla tych, których dopiero będziemy poznawać.

W ciągu dwóch dni usłyszymy na scenie niesamowitych wykonawców. W piątek zagrają: Grzane Wino,

laureata konkursu 2018 r, znana Czytelnikom Folk24 doskonale grupa Chłopcy kontra Basia,

czy grupa rockowego uderzenia Paśko i zespół Co To... ten teledysk musicie koniecznie zobaczyć:

Z piosenką autorską przybędzie do Danielki grupa Myszy & Ludzie (znani doskonale turystom i miłośnikom muzyki górami inspirowanej). Pierwszego dnia pojawi się też na scenie legendarna już Lubelska Federacja Bardów, 

a piątkowe koncerty zakończy grupa Było Nas Trzech.

Drugiego dnia, w sobotę, zapowiada się prawdziwa bomba muzyczna i mieszanka klimatów. Usłyszymy na scenie Grupę na Swoim (świetny koncert piosenki turystycznej, radosnej w Konkursie 2018),

uznanych w świecie piosenki autorskiej Bez Idola,

najbardziej znany polski zespół muzyki irlandzkiej Carrantuohill,

mega gwiazdę piosenki autorskiej Renatę Przemyk

oraz legendę szantowej sceny – Mechaników Shanty.

Taki zestaw gwiazd i tych jeszcze mniej znanych, ale już godnych uwagi wykonawców tegorocznej edycji z pewnością zadowoli niejednego wymagającego fana.

Oczywiście nie zabraknie też konkursu.

TPPS Danielka jest organizowany przez Stowarzyszenie Chałupa Chemików przy współudziale Gminy Ujsoły. Szczegóły programu znajdziecie na stronie festiwalu i profilu na FB.

 

13 Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Danielka”, 23-25.08.2019, Ujsoły-Danielka
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu