Jacek Kleyff i Zespół Reprezentacyjny gwiazdami Bakcynaliów

32 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia 2018”
Kamil Piotr Piotrowski, 22 października 2018
Jacek Kleyff w ONZ
Fot. Press
Za chwilę „Bakcynalia” – akademicki festiwal z tradycjami, który powstał w 1972 r., a nazwą (Epidemia Piosenki Turystycznej) nawiązywał do „zaraźliwości” piosenki turystycznej i kierunku studiów organizatorów, studentów medycyny.

Przez lata na Bakcynaliach kwitła niezależna kultura studencka - dziś bardziej wspomina się te czasy, bo z kulturą studencką jest już nieco inaczej. Studenci bardziej zajęci są pracą, niż działaniami artystycznymi. Na szczęście nie wszyscy. Już w najbliższy weekend wszystkich miłośników twórczości autorskiej, mądrego słowa okraszonego piękną muzyką, wędrówek i spotkań z wędrowcami, w imieniu organizatorów zapraszamy na 32 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia 2018”.

W tym roku, w dniach 26-28 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” i w Studiu Koncertowym Radia Lublin pojawią się znakomici artyści. Już w najbliższy piątek (26.10) w Chatce Żaka wystąpią: Andrzej Garczarek, Jacek Kleyff w ONZ (na zdjęciu powyżej), a w sobotę (27.10) w Studiu Koncertowym Radia Lublin zaśpiewają Zespół Reprezentacyjny i Wołosatki. Zagrają także laureaci konkursu muzycznego oraz „Małych Bakcynaliów” czyli przeglądu piosenki turystycznej dla najmłodszych.

Tych, którzy oprócz muzyki kochają również turystyczne wyprawy, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w Festiwalowych Spotkaniach Podróżniczych, które odbędą się w niedzielę (28. 10) w „Chatce Żaka”. Będzie też okazja do świętowania dwudziestolecia siedziby Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Lublinie – łemkowskiej chyży w Zawadce Rymanowskiej (folkfani znają ją m.in. z organizacji różnego rodzaju wydarzeń, np. "Taboru Rodzinnego").

Ponadto uczestnicy Bakcynaliów będą mieli możliwość odbyć Lubelski Spacer z Historią, wypożyczyć jedną z Festiwalowych Żywych Książek, spróbować swych sił w śpiewie wspólnie z goszczącymi artystami podczas Bakcynaliowych Śpiewanek oraz obejrzeć pokonkursową wystawę „Lublin 1918-2018”.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu