"Szczodre Gody" już wczesną jesienią

Nowa płyta Velesara i trasa koncertowa
Witt Wilczyński, 28 września 2021
Fot. Press

Drugi studyjny album Velesara ukaże się już 1 października w wersji płytowej i elektronicznej. Dwa tygodnie później ruszy polska trasa koncertowa "Szczodre Gody". Z dumą patronujemy płycie i koncertom!

Velesar to polski zespół folk metalowy założony w w Cieszynie w 2018 r. (początkowo jako projekt solowy) przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę formacji Goddess of Sin i Radogost, a także twórcę kapeli River of Time. Narodził się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian. Nowy album przynosi z sobą przenikające się światy słowiańskiego Sacrum i Profanum oraz dużo melodyjnego folk metalu opartego o dźwięki skrzypiec i heavymetalową stylistykę.

Na naszym kanale YouTube opublikowaliśmy już dwa utwory z nadchodzącego albumu - "Krwawy los" i "Swaćbę" (drugi kawałek wielu naszych fanów już doskonale zna, ponieważ gramy go na koncertach od jakiegoś czasu, a poza tym opublikowaliśmy go już ponad rok temu - aczkolwiek w wersji "Quarantine Total Home Recording"). Póki co - opinie są bardzo pozytywne i mamy nadzieję, że będzie tak też po premierze całej płyty. Oczywiście, jak już wspominaliśmy, na albumie nie zabraknie zacnych gości - podobnie zresztą, jak miało to miejsce na pierwszej płycie "Dziwadła". Wśród nich pojawią się m.in. Katarzyna Bromirska oraz Mikołaj Rybacki, doskonale wszystkim znani z zespołów Percival oraz Percival Schuttenbach. Tak więc - będzie grubo ;) - napisał do nas Marcin.

15 października ruszy trasa promująca płytę, która obejmie Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Chorzów, Kraków, Warszawę i Skarżysko-Kamienną. Szczegóły już niebawem w naszym dziale wydarzenia i profilu fb. A już 3 października velesarowe "Szczodre Gody" będą motywem przewodnim audycji "Radiowid" w Radio Praga.  

.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu