Ichiko Aoba na żywo w Warszawie

Japoński indie folk na Pradze
Witt Wilczyński, 15 października 2021
Fot. Press

Ichiko Aoba, uzdolniona, młoda japońska gwiazda indie folku, zagra w Warszawie. Koncert odbędzie się na zakończenie tegorocznej edycji InlanDimensions International Arts Festival. Będzie okazja poznać ją bliżej w naszej części Europy.

Ichiko Aoba to japońska piosenkarka folkowa i autorka tekstów. Urodziła się w Urayasu w prefekturze Chiba, a wychowała w prefekturze Kioto w Japonii. Wydaje muzykę we własnej wytwórni, hermine. Artystka znana jest z akustycznego brzmienia i pisania piosenek inspirowanych marzeniami sennymi. Wschodząca gwiazda indie folku zagra w ramach finału InlanDimensions International Arts Festival 2021, który od 24 września prezentuje na festiwalowej platformie VOD współczesne spektakle i filmy z Japonii i Hongkongu.

Piosenkarka w zeszłym roku wydała najbardziej złożone dzieło w swojej karierze, album "Windswept Adan". Choć odbiorcy w Europie dopiero dowiadują się o jej istnieniu, Aoba ma już na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć. Współtworzyła ścieżkę dźwiękową do gry The Legend of Zelda: Link's Awakening, została nazwana inspiracją przez Owena Palletta i współpracowała z takimi artystami jak Haruomi Hosono, Cornelius, Ryūichi Sakamoto, a ostatnio Mac DeMarco.

Nietuzinkowy i niepokojący głos Aoby oraz jej gra na gitarze klasycznej są już rozpoznawalnymi, ponadczasowymi brzmieniami. Windswept Adan, pomyślany jako ścieżka dźwiękowa do fikcyjnego filmu, buduje swój własny świat dzięki szeroko zakrojonej koprodukcji i aranżacjom Tarō Umebayashiego, które wg informacji z serwisu Bandcamp przypominają kompozycje Marka Mothersbaugha dla Wesa Andersona lub filmowe dokonania amerykańskiego kompozytora Jhereka Bischoffa.

Warszawski koncert odbędzie się 19 października, szczegóły w wydarzeniach.

Źródło: mat. organizatora

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu