Trwa trasa Velesara

Jesienna „Bratnia Krew”
Witt Wilczyński, 22 września 2020
Fot. Press/www.velesar.pl
Tej jesieni czeka nas potężna dawka dźwięków i emocji związana z ogólnopolskim tournee Velesara. Wirus je opóźnił, ale nie przekreślił! Wydaną w 2019 roku płytę „Dziwadła” i trasę koncertową objęliśmy patronatem medialnym.

Velesar to polski zespół folk metalowy założony w 2018 r. przez Marcina „Velesara” Wieczorka – byłego wokalistę formacji Goddess of Sin (2001-2007) i Radogost (2010-2014), a także twórcę kapeli River of Time (od 2014 r.). Narodził się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian.

Planowane pierwotnie na wiosnę 2020 koncerty trasy „Bratnia Krew” zostały wówczas przeniesione na jesień. Szybko to zleciało i przed nami jeszcze spora część tej trasy, bo zaczęła się ona 9 września w Ostrowie Wielkopolskim. Velesar rozpoczął tournee wspólnie z formacją Djavena. Następnie Marcin Wieczorek z zespołem pojawił się w kultowym miejscu koncertowym w Bielsku-Białej, wspólnie z Morhaną i Firlith. Teraz czas na kolejne gigi. Velesara na trasie wspierać będzie wiele lokalnych kapel jak i znane twarze rodzimego folkmetalu!

Już w najbliższy piątek Velesar zagra w Warszawie, wspólnie z Merkfolk i czeską formacją Wolfarian. Następnie odbędą się koncerty w Chorzowie (z Runiką i Forbidden Omen), czeskim Brnie w ramach „Nocy Wilka” (z Cronicą, Wolfarianem i Vintage Wine), Skarżysku-Kamiennej (z Runiką i Morhaną), Wrocławiu (z Djaveną i Morhaną), Poznaniu (z Diabołem Borutą i Morhaną) i ponownie w Brnie – tym razem w ramach IV edycji Mokos Festu (z formacjami Javortýn, Obereg i  Ramchat).

Szczegóły znajdziecie w naszym dziale wydarzenia.

Formacja Velesar myśli wydaniu drugiej płyty. Nad drugim albumem zaczęliśmy myśleć zaraz po premierze pierwszego, zwłaszcza że "Dziwadła" okazały się dla nas dużym sukcesem. Jeden z nowych utworów, czyli "Swaćbę", jakiś czas temu udostępniliśmy na naszym kanale YouTube w wersji nagranej domowym sposobem podczas kwarantanny i okazało się, że bardzo przypadł do gustu naszym fanom. Zresztą, na koncertach też świetnie się sprawdza. Tak więc rozpoczęcie prac nad nową płytą było tylko kwestią czasu i uznaliśmy, że w zasadzie nie ma na co czekać. Materiał jest gotowy, a wiele pomysłów czeka na realizację. Niestety, problem leży po stronie finansowej. "Dziwadła" udało nam się nagrać i wydać od początku do końca sumptem własnym, ale tym razem nie będzie tak łatwo, zwłaszcza w obecnej, covidowej rzeczywistości. Dlatego po długim namyśle i przeanalizowaniu wielu "za" i "przeciw" postanowiliśmy zaufać sile Internetu, ulegając jednocześnie usilnym namowom pewnej Wiedźmy i zdecydowaliśmy się poprosić o pomoc naszych fanów. Oczywiście, jak to bywa w przypadku crowdfundingu, na darczyńców czekają nagrody, w tym gadżety związane z naszym zespołem i oczywiście sam nowy album. Z góry też dziękujemy wszystkim, którzy zdecydują się nas wesprzeć. Cenna jest dla nas każda złotówka. 

Zbiórka potrwa do końca grudnia 2020 r., a zebrana kwota zostanie przeznaczona na pokrycie przede wszystkim kosztów nagrań, miksu i masteringu, a także samego wydania albumu wraz z jego promocją. Istnieje też możliwość, że darczyńcy okażą się tak hojni, iż zebrana kwota przekroczy zakładany budżet. W takim wypadku zespół przeznaczy ją na nagranie teledysku promującego najnowszy album. Możecie ich w tym wspomóc !!!

A oto goście, którzy pojawią się na trasie:

Runika

Djavena

Morhana

Cronica 

Diaboł Boruta

Wolfarian

Lista wykonawców wspierających jest naprawdę imponująca. 

 

Bratnia Krew: Velesar i goście, 6.09.-28.11.2020, Polska/Czechy
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu