Bine ati venit! Vítáme! Welcome!

Folk24 międzynarodowo
Kamil Piotr Piotrowski, 27 maja 2011
Słowniki
Fot. Kamil Piotrowski
W dobie nieograniczonego kontaktu ze światem także i Folk24 zaczyna docierać do międzynarodowej, folkowej społeczności. Muzyka polskich grup z naszego sklepu od jakiegoś czasu budzi zainteresowanie fanów spoza Polski. Przyszedł czas na artykuły.

Już od jakiegoś czasu muzyka z naszego sklepu sprzedaje się nie tylko w Polsce, ale także w Europie, a nawet w dalekim świecie (ostatnio Australia, Malezja). Niedawno trafił do naszej oferty międzynarodowy, angielskojęzyczny magazyn muzyczny "Songlines". Ale to nie koniec naszego otwarcia na świat.

Baczni czytelnicy zauważyli, że ostatnio przy dwóch wywiadach pojawiły się z prawej strony ikonki flag Rumunii, Czech i Wielkiej Brytanii. To dlatego, że w portalu pojawiły się pierwsze artykuły tłumaczone na języki obce. Okazją do wprowadzenia wersji językowych stały się rozmowy z zagranicznymi artystami, które przeprowadził Witt.

Po rozmowie z Florinem Necşoiu, gwiazdą rumuńskiej sceny etnodance, którą opublikowaliśmy zarówno w wersji polskiej jak i rumuńskiej, ukazała się kolejna, ciekawa rozmowa naszego redakcyjnego kolegi z Hanką i Radkiem Hajdą z czeskiego folkmetalowego zespołu SSoGE. Tym razem opublikowaliśmy ją już w trzech językach (sic!): polskim, czeskim i angielskim.

Mamy nadzieję, że takie wielojęzyczne wywiady (i inne artykuły) będą gościć u nas coraz częściej. Tych, którzy chcieliby nam w tym pomóc zapraszamy do współpracy a czytelników z Rumunii, Czech i reszty świata...

Bine ati venit! Vítáme! Welcome!

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu