Shannon NIE zagra, Damien NIE zatańczy

ODWOŁANE Folkowo Bemowo Patrykowo
Witt Wilczyński, 5 marca 2020
Fot. Press
KONCERT ODWOŁANY !!!
Co prawda kalendarzowy "Św. Patryk" to wtorek, 17 marca ale już w sobotę trwać będzie celtyckie muzyczne świętowanie! Marcowe "Folkowo-Bemowo" wypełni w całości nuta i taniec z Zielonej Wyspy. Z dumą patronujemy! 

Koronawirus - KONCERT ODWOŁANY i prawdopodobnie przełożony będzie na któryś z terminów kwietniowych.

Kultowe irlandzkie święto na warszawskim Bemowie rozpocznie się już w sobotę, 14 marca w BCK. Niezwykłym wodzirejem będzie legendarna grupa Shannon - giganci naszej rodzimej sceny muzyki celtyckiej. Ta polsko-irlandzka formacja jest obecna w folkowym świecie i dumnie gra pierwsze skrzypce już ponad dwadzieścia lat. W tym czasie dorobili się  dziewięciu doskonale przyjętych przez fanów nie tylko celt-folka długograjów a ich trasy koncertowe pokryły niemal całą Europę i sięgnęły Azji.

Shannon po mistrzowsku łączy tradycyjną muzykę irlandzką, szkocką czy też bretońską z rockiem i jazzem tworząc nową wartość muzyczną, która od dawna stanowi autorską, praktycznie wszędzie rozpoznawalną wizytówkę zespołu. Każdy ich koncert wypełniony jest wyjątkową, korzenną energią, każdy jest niezwykłą podróżą na Zieloną Wyspę i tajemniczą wyprawą nie tylko do do Lasów Sherwood ale również Rendlesham. Formacja Shannon narodziła się, jak przyznają sami muzycy, z zauroczenia legendarną ścieżką dźwiękową serialu o Robin Hoodzie i fascynacji muzyką zespołu Clannad. Do tej pory udaje im się nie zbaczać z raz obranego kursu, a wszystko co robią, trzeba przyznać robią doskonale.

Obok formacji Shannon, w tym wyjątkowym, świątecznym koncercie, na scenie pojawi się gość specjalny – wybitny irlandzki tancerz Damien Doherty, jeden z solistów legendarnej grupy tanecznej „Lord of the Dance”, który po mistrzowsku pokaże to, co tak rozgrzewa publiczność na całym świecie – tradycyjne tańce rodem z Zielonej Wyspy.

A teraz uwaga!

Formacja Shannon zaprasza wszystkich, od lat 5-ciu do 105-ciu na magiczną, taneczną podróż do Irlandii. Warsztaty poprowadzi wybitny tancerz Damien Doherty e o tej barwnej, wielowiekowej irlandzkiej tradycji. Po takim wprowadzeniu w temat Damien będzie uczyć podstawowych kroków tanecznych oraz prostych układów choreograficznych. Wspólnie przygotowany, przez uczestników warsztatów pod wodzą Damiena, taniec zostanie przedstawiony na wieczornym koncercie.

 

14.03.2020 "Folkowo Bemowo" Shannon & Domien Doherty, BCK, Warszawa, 19:00

Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu