CzessBand rozpocznie nowy sezon

Startuje jesienna edycja Folkowo Bemowo
Witt Wilczyński, 9 września 2019
Fot. Press
Po wakacjach powraca znany i lubiany cykl „Folkowo-Bemowo”. Na początek, zgodnie z powiedzonkiem, że „koszula bliższa ciału” – folk stołeczny w sympatycznie frikowym wydaniu czyli CzessBand w pełnej krasie.

CzessBand to warszawska kapela, grająca akustycznie muzykę inspirowaną folklorem miejskim całego niemal świata. Jak sami mówią: żyjemy tu i teraz, mamy Internet, komórki, empetrójki i nieograniczony dostęp do muzyki z dowolnych zakątków naszego globu.

W programie artyści starają się, z wielkim powodzeniem, udowodnić, że folklor warszawski to muzyka o wielu światowych wpływach. Daleko nie szukając – apaszowskie tanga mają swoje korzenie w Argentynie, a polka galopka w Czechach. CzessBand doskonale i bez skrępowania czerpie z wielu stylów i gatunków, z bluegrassu biorą sobie driver, z Bałkanów piękne melodie, z Węgier przytup, z Bliskiego Wschodu orientalne, zakręcone tematy, a z Warszawy energię życiową, tradycję oraz bogactwo znanych wszystkim szlagierów. Grają żywiołowo i z ogromnym ładunkiem pozytywnych emocji, a każdy ich koncert przemienia się w niczym nie skrępowaną, wielopokoleniową zabawę.

Szczegóły koncertu

Uwaga! Zgodnie z tradycją cyklu „Folkowo-Bemowo” zespół CzessBand zaprasza wszystkich chętnych, od lat 5-ciu do 105-ciu na warsztaty wokalne. Podczas nich, pod czujnym okiem, i uchem, muzyków z zespołu będzie okazja do nauczenia się kilku piosenek reprezentujących warszawski folklor miejski. Będzie można także usłyszeć barwne anegdoty o ich powstaniu. Piosenki przygotowane na warsztatach pojawią się we wspólnym wykonaniu na wieczornym koncercie. Początek warsztatów o godzinie 12:00 a zapisy tu.

„Folkowo-Bemowo: CzessBand”, 21.09.2019, Warszawa
Portal Folk24.pl jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu