Nowa Tradycja 2020 odwołana

Konkursy płytowe będą rozstrzygnięte
Witt Wilczyński, 20 marca 2020
Fot. Press/RCKL
Zaplanowany na 14-17 maja Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2020" nie odbędzie się. Organizatorzy z Radiowego Centrum Kultury Ludowej w porozumieniu z Zarządem Polskiego Radia zdecydowali o odwołaniu imprezy z powodu zagrożenia koronawirusem.

W piątek 20 marca gospodarze największego festiwalu folkowego w kraju wystosowali specjalne pismo do uczestników i fanów Nowej Tradycji:

Drodzy Wszyscy, szykowaliśmy dla Was fantastycznych gości z zagranicy, spotkania z wybitnymi ludowymi muzykami, nowe pomysły poszerzające nasz program i pozwalające nam dotrzeć do tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać muzyki tradycyjnej. Czekała nas współpraca z nowymi, twórczymi partnerami, a wraz z nimi - zupełnie inne projekty i pomysły. Niestety, musimy z tym wszystkim trochę poczekać. Tegoroczna odsłona festiwalu nie odbędzie się. To była dla nas trudna decyzja, bo tych kilka majowych dni jest zawsze kulminacją naszej pracy, wielkim świętem, radością, którą możemy się z Wami dzielić. Bardzo czekaliśmy na ten moment, kiedy znów się zobaczymy. Teraz jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo nas wszystkich - piszą gospodarze wydarzenia, którzy dziękują za wszystkie zgłoszenia do Konkursu Muzyki Folkowej i obiecują, że nadesłane nagrania nie przepadną.

Rozstrzygnięte zostaną natomiast już wcześniej ogłoszone konkursy płytowe - w najbliższy poniedziałek 23 marca poznamy pierwszego laureata nagrody Muzyka Źródeł, a już 1 kwietnia okaże się, które płyty zwyciężą w konkursie na Fonogram Źródeł i Folkowy Fonogram Roku. Występy laureatów i konkursowiczów odbędą się, lecz oczywiście w innym terminie.

Ekipa RCKL zachęcamy wszystkich do pozostania w domu, słuchania programów i zaglądania na portal rckl.polskieradio.pl

Źródło: oficjalna informacja prasowa RCKL

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu