The Rumjacks nie zagrają w Polsce

Trasa odwołana
Witt Wilczyński, 2 marca 2020
Fot. Press /therumjacks.com
Australijska celt-folk-punkowa formacja The Rumjacks zagra sześć koncertów klubowych. Zespół już od lat znany jest polskim fanom punk-folka m.in. z gigów w Jarocinie i Cieszanowie. Tym razem mieli przyjechać na "Patryka" ale...

Zespół The Rumjacks zaliczany do światowej czołówki celtyckiego punk-folka. Na swoją markę intensywnie scenicznie zapracował w ciągu ostatnich 10 lat działalności i w tym czasie wyrobił sobie uznaną i  niepodrabialną markę. Brzmienie The Rumjacks to nie tylko proste akordy gitar elektrycznych okraszone prostym rytmem perkusyjnym ale przede wszystkim to folkowy tradycyjny flet, banjo, bouzuki i bodhrán. A wszystko w zadziornej, punkowej stylistyce.

Polska część trasy miała być zwieńczeniem europejskiej Saint Patrick’s Tour 2020, która rozpoczęła się już 11 marca w Niemczech i częściowo przetoczyła się przez Szwajcarię, Holandię i Czechy. Część trasy jest sukcesywnie odwoływana z powodu koronawirusa.

Tegoroczna polska patrykowa część trasy miała objąć sześć miast: Zabrze, Warszawę, Białystok, Gdynię, Zieloną Górę i Poznań. W Polsce w roli rozgrzewacza Australijczykom towarzyszyć będzie nasza rodzima celt-punkowa grupa Molly Malone's z Giżycka ale ze względu na koronawirus trasa zostanie odwołana lub przełożona na inne terminy.

Szczegóły tych gigów znajdziecie w wydarzeniach.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu