Piszesz, komponujesz, zaśpiewaj

Konkurs Festiwalu Bardów OPPA
Kamil Piotr Piotrowski, 24 października 2011
Dominika Barabas
Fot. Jerzy Dziedziczak
Za niecały miesiąc odbędzie się kolejna edycja, jednego z najbardziej zasłużonych festiwali piosenki, warszawskiej, a właściwie międzynarodowej OPPy. Jest to jeden z największych festiwali twórców piosenek w Polsce.

Poprzednio funkcjonował jako Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej dziś jako Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA. Na scenach OPPy spotykają się nawybitniejsi twórcy polskiej sceny piosenki poetyckiej, autorskiej. Grają tu regularnie Jacek Kleyff, Mirosław Czyżykiewicz, Kuba Sienkiewicz, śpiewały takie międzynarodowe gwiazdy jak Paolo Conte, Georges Moustaki, Lluis Llach.

Głównym jednak celem festiwalu jest odkrywanie młodych talentów wśród wszystkich tych, którzy śpiewają autorskie piosenki. Udział w festiwalowym konkursie niejednokrotnie otwierał laureatom drogę do polskich, a nawet zagranicznych scen.

- "Jeśli piszesz teksty, komponujesz muzykę i śpiewasz, skorzystaj z szansy i pozwól odkryć swój talent - weź udział w OPPA 2011 i zgłoś się do konkursu" - zachęcają organizatorzy 29 OPPy. A warto bo w tym roku Grand Prix OPPA - Nagroda im. Jonasza Kofty zapewnia dofinansowanie nagrań studyjnych do wysokości 6000 zł brutto oraz wytłoczenie 1200 egzemplarzy płyty laureata. Półfinał Konkursu OPPA 2011 odbędzie się w sobotę 19 listopada, a Wielki Finał w niedzielę 20 listopada.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5. listopada br. Szczegóły regulaminowe, karta zgłoszenia i inne ważne informacje znajdują się na stronie festiwalowej.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu