Pierwsze wieści o trasie Velesara

„Bratnia Krew” tour już wiosną 2020
Witt Wilczyński, 12 grudnia 2019
Fot. Vilcin
W przyszłym roku czeka nas potężna dawka dźwięków i emocji związana z ogólnopolskim tournee Marcina „Velesara” Wieczorka. Wydaną w 2019 roku płytę „Dziwadła” objęliśmy naszym patronatem medialnym. Czekamy na koncerty.

Podczas Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej (6.07.2019 r.), odbyła się premiera solowego albumu Velesara  „Dziwadła”. Velesar (vel Marcin Wieczorek) to były wokalista formacji Goddess of Sin i Radogost oraz twórca kapeli River of Time. Po pięciu latach przerwy wrócił na scenę folk metalową z nową energią, nowymi pomysłami, a także trasą koncertową, która rozpocznie się 17 kwietnia 2020 r. Portal Folk24.pl jest oficjalnym patronem medialnym tych wydarzeń!

- Powrót do folk metalu, zwłaszcza z projektem solowym, był decyzją trudną i ryzykowną. Ale po sukcesie, jakim były dla mnie wydanie i premiera albumu „Dziwadła”, zresztą, jak się okazało, bardzo dobrze przyjętego przez fanów, a także szereg świetnych koncertów, między innymi z takimi kapelami jak: GRAI, Runika, Cronica czy Morhana, nie ma wyjścia - trzeba iść dalej. Stąd trasa koncertowa "Bratnia Krew", która wystartuje w kwietniu i zostanie podzielona na dwie części. Zapraszam wszystkich na koncerty! Będzie ich sporo, a pojawimy się zarówno w miejscach, w których już graliśmy, jak i w zupełnie dla nas nowych - mówi Velesar.

Pierwsza część trasy rozpocznie się w Chorzowie i obejmie również takie miasta, jak: Ostrów Wielkopolski, Ostrawa, Warszawa, Skarżysko-Kamienna, Poznań, Łódź i Wrocław. W drugiej części, planowanej na jesień, Velesar planuje zagrać między innymi w Krakowie, Bielsku-Białej czy Szczecinie.

- Jeżeli chodzi o jesienną odsłonę trasy, to szczegółowe informacje pojawią się trochę później, ponieważ trwają jeszcze rozmowy z klubami. Natomiast na dniach powinny ukazać się informacje odnośnie biletów i kapel, które przyjęły nasze zaproszenie i zagrają z nami wiosną. Na pewno nie zabraknie formacji dobrze znanych fanom folk metalu, ale pojawi się też kilku nowych graczy. Z pewnością będzie interesująco. W każdym razie zachęcam do odwiedzania i obserwowania naszego profilu na Facebooku, gdzie pojawiły się już pierwsze wydarzenia - informuje Velesar.

Na tym jednak nie kończy się lista koncertów Velesara zaplanowanych na 2020 rok. Przykładowo latem kapela zagra na kilku festiwalach w Polsce i Czechach. Będzie ją można usłyszeć między innymi w Limanowej, Brnie czy Żorach, a także na takich festiwalach, jak Barbar Fest i Lughnasad w Czechach.

Terminy koncertów w ramach pierwszej części trasy "Bratnia Krew":

17.04 - Chorzów (PL), Leśniczówka
25.04 - Ostrów Wlkp. (PL), Fanaberia
08.05 - Ostrava (CZ), Barrak
09.05 - Warszawa (PL), VooDoo
16.05 - Skarżysko-Kamienna (PL), Semafor
22.05 - Poznań (PL), Pod Minogą
23.05 - Łódź (PL), Klub TU
29.05 - Wrocław (PL), Liverpool

Kolejne wieści będą pojawiać się sukcesywnie. Śledźcie dział wydarzenia !!!

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu