Koncerty w Czasach Zarazy

Folk na żywo - online
Witt Wilczyński, 20 marca 2020
Fot. FB Percival Schuttenbach
Odwołane koncerty i trasy koncertowe spowodowały chwilową pustkę kulturalną. Ale tylko chwilową. Wydarzenia muzyczne sukcesywnie przenoszą się do internetu. Bez wychodzenia z domu.

Już od co najmniej paru dni artyści, także folkowi, organizują e-koncerty w sieci. W środę 18 marca swój solowy koncert dał przez interntet Michał Rudaś. W ramach domowych obchodów "Świętego Patryka" w internecie zagrali m.in. kultowi Dropkick Murphys. Cały gig możecie obejrzeć tutaj:

A wcześniej, 15 marca na FB sety "koronawirusowe" na żywo zapodawał DJ Krzaku.

Za to w najbliższy, witający wiosnę weekend, w sieci zobaczymy Percivali, którzy "Slavny Tur" już częściowo przenoszą do internetu na żywo: Ze względu na panującą sytuację, koncerty Slavnego Tura IV zostały przesunięte. Chcemy jednak Wam to wynagrodzić. W związku z tym, 21 marca 2020 o godz. 19 oraz o północy zagramy dla Was dwa pełnowymiarowe folkowe koncerty na żywo, wprost z naszego studia! :) Streaming będzie miał miejsce na naszym kanale YouTube. Zaplanowany przez nas streaming obejmie dwa całe koncerty (każdy trwa około 1 godz. 45 min). Całe nagranie ma jak najbardziej przypominać występy, podczas których gramy na żywo, i to nie tylko setlistą, ale również scenografią. Stąd, rozstawimy koncertowe światła, zapewnimy montaż z kilku kamer oraz obecność realizatora dźwięku - piszą na profilu FB.

Koncert live w sieci zapowiedziała też formacja WoWakin Trio, od godziny 20:00 który odbędzie się w DK Praga. Transmisja odbędzie się na fejsbukowym profilu DK Praga.

Więcej informacji o tych gigach znajdziecie na naszym profilu na FB, gdzie będziemy też sukcesywnie informować o innych tego typu inicjatywach.

Pamiętajcie! Jeśli nie musicie wychodzić - zostańcie w domach, słuchajcie muzyki na żywo na streamach. Im szybciej minie pandemia, tym szybciej będzie można wrócić na koncerty folkowe. A od nas też zależy, jak szybko to się stanie.

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu