Konkurs Muzyki Folkowej "Nowej Tradycji"

RCKL rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń
Kamil Piotr Piotrowski, 15 lutego 2021
Studio Radiowe PR
Fot. Polskie Radio / RCKL
W związku z pandemicznymi obostrzeniami RCKL nie podaje jeszcze na sto procent, że festiwal "Nowa Tradycja" odbędzie się w pełnym kształcie, ale na pewno można się zgłaszać do Konkurs Muzyki Folkowej.

Celem konkursu jest promocja muzyki wywodzącej się z tradycji, ale opracowanej już we współczesnej formie, zgodnie z ideą zabawy. Konkurs odzwierciedla bieżącą sytuację sceny polskiej folkowej i jest możliwością zaprezentowania się dla młodych solistów i zespołów, grających szeroko rozumianą muzykę folkową.

– Konkurs zawsze był dla nas najważniejszym elementem festiwalu, chociaż sam festiwal przez lata obrósł w całą masę atrakcji – mówił w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor festiwalu Nowa Tradycja, redaktor naczelny RCKL Piotr Kędziorek, podkreślając, że decydujące co do organizacji festiwalu będą kwestia bezpieczeństwa.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 31 marca 2021. Spośród nich dziennikarze RCKL do 16 kwietnia wybiorą wykonawców i zespoły, które zakwalifikują się do przesłuchań konkursowych. Drugi, końcowy etap zmagań odbędzie się 14 i 15 maja w czasie Festiwalu. Uroczysty koncert laureatów – mamy nadzieję, że Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie – odbędzie się 16 maja.

Organizatorzy zapraszają do korzystania z elektronicznego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2021 w zakładce „Konkurs”.

Przypominamy, że Konkurs odbywa się od 1998 r. a ostatnia edycja w roku 2020 nie odbyła się z powodu pandemii.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu