Ale Canau

Zakończyły się "Szanty we Wrocławiu"
Kamil Piotr Piotrowski, 4 marca 2012
Canau
Fot. Kamil Piotrowski
Aż jedenastu wykonawców wzięło udział w konkursie piosenki żeglarskiej 23 Spotkań z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu". W tym roku jednak ilość, jak zaobserwowaliśmy, nie poszła w jakość.

W niedzielę, koncertem "Bardowie Kubryku" zakończyły się "Szanty we Wrocławiu". Podczas finału ogłoszono wyniki rozgrywającego się kilka godzin wcześniej konkursu. Szanty we Wrocławiu to jeden z największych i najstarszych festiwali piosenki żeglarskiej. Niemal od początku, bo od piątej edycji (w tym roku 18 raz), towarzyszy mu także konkurs.

Aż jedenastu wykonawców wystąpiło w niedzielne popołudnie w klubie Łykend, a oceniało ich grono jurorskie składające się z organizatorów festiwali oraz czynnych muzyków.

Pierwsze miejsce zdobyła grupa Canau z Częstochowy (to drugie zwycięstwo w tym roku, po PPP), drugim obdarowano warszawską "Z dala od zgiełku", a trzecią nagrodę jury wręczyło, przedstawicielom gospodarzy, wrocławskiej grupie "W stronę portu". Wyróżnienie otrzymała toruńska ekipa spod znaku mocnego uderzenia - "Trzy maszty", która interpertuje piosenkę żeglarską rockowo.

Jak podreśla Wojciech Harmansa, członek jury, decyzja tym razem zapadła bardzo szybko. Wyróżnionym gratulujemy.

 

Portal Folk24.pl był patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu