Jesienne dni z Bretanią

26 Dni Bretanii w Poznaniu
Kamil Piotr Piotrowski, 22 listopada 2019
Outside Duo
Fot. Press/Dom Bretanii
Jak co roku, druga połowa listopada to czas Dni Bretanii. Ich 26 edycję zainauguruje bardzo interesująca wystawa fotografii Guya Le Querreca. Nie zabraknie oczywiście także muzyki z tamtego regionu. Będzie wielka i wschodzące gwiazdy.

W tym roku, tak jak i w latach poprzednich znów „Dni Bretanii” proponują podróż w różne zakamarki kultury narodu z północno-zachodniego obszaru Francji. W tym roku znów będzie można poznać Bretanię okiem i  obiektywem Guya Le Querreca, czy wysłuchać wykładu o kalwariach bretońskich. Dwudzieste szóste Dni Bretanii zaczną się od wystawy, ale nie zabraknie w programie także muzyki na żywo. Będą aż dwa koncerty!

Pierwszy odbędzie się w  piątek (29.11) w Centrum Kultury „Zamek”, a wystąpi zespół Jean-Charles Guichen Group, którego liderem jest ceniony i popularny w Bretanii gitarzysta folkowy, o przydomku „guitar hero”. Usłyszymy autorskie utwory J-Ch. Guichena inspirowane bretońską muzyką tradycyjną z ostatniego albumu artysty pt. „Breizh An Ankou”  czyli „Bretania Ankou” (Ankou to śmierć z legend bretońskich). Artysta wystąpi z kwartetem w składzie: Claire Mocquard – skrzypce, Malo Carvou – flety, Olivier Carole – bas, Mickaël Bourdois – perkusja

Jak zawsze na miłośników tańców bretońskich będzie przygotowana przestrzeń do tańca.

Z kolei na zakończenie Dni Bretanii organizator, poznański Dom Bretanii, zaprasza na koncert Outside Duo (na zdjęciu powyżej), który w poniedziałek (2.12), w Domu Bretanii zaprezentuje celtycki two men show.

Szczegółowy program Dni Bretanii znajdziecie na stronie poznańskiego Domu Bretanii, a szczegóły samych koncertów w naszym dziale „wydarzenia”.

Źródło: materiały organizatora

 

26 Dni Bretanii, 25.11-2.12.2019, Poznań

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu