Zgłoszenia do Fryderyków 2020

Nagroda Akademi Fonograficznej
Kamil Piotr Piotrowski, 13 listopada 2019
Tołhaje
Fot. Sławomir Tokarski
Akademia Fonograficzna niedługo zakończy przyjmowanie zgłoszeń do corocznej nagrody FRYDERYKI. Jeśli wasz zespół wydał ostatnio płytę, utwór, teledysk lub będąc członkiem zespołu lub sam byłeś producentem muzycznym – zgłoś się!

Jeszcze tylko przez kilka dni – do wtorku 19 listopada 2019 r. można dokonać zgłoszenia płyty, utworu, teledysku, autora, kompozytora lub producenta muzycznego do nagrody FRYDERYKI 2020.

W bieżącej edycji o nominacje i nagrody ubiegać się mogą wydawnictwa muzyczne, których premiera przypada na okres pomiędzy 1 grudnia 2018 roku, a 30 listopada 2019 roku.

Zgłoszeń należy dokonać w dedykowanym systemie internetowym. Szczegóły na stronie organizatora 

Najbliższą nam kategorią jest oczywiście ta z nazwą „Muzyka Świata” (w tym roku zniknął z nazwy „folk”), ale w tym rozdaniu można startować także w innych, jeśli tak czujecie. Oto lista:

MUZYKA ROZRYWKOWA

MUZYKA JAZZOWA

MUZYKA POWAŻNA

W przyszłym roku nagrody zostaną wręczone już po raz 26. Te, najważniejsze polskie nagrody muzyczne zostaną wręczone podczas drugiej odsłony FRYDERYK Festiwal. Imprezę otworzy Gala Muzyki Poważnej, która w niedzielę 8 marca 2020 r. zagości w sali NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę, 14 marca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień wcześniej na tej samej scenie, w ramach FRYDERYK Festiwal, wystąpią gwiazdy polskiej muzyki. Wstęp na wszystkie muzyczne wydarzenia będzie biletowany.

Jak pamiętacie, rok temu w „naszej kategorii” zwyciężyła płyta zespołu Tołhaje (na zdjęciu powyżej) pt. „Mama Warhola”. Kto tym razem zdobędzie nominację, a kto ostatecznie zwycięży, przekonamy się za kilka miesięcy. Tylko nie zapomnijcie się zgłosić!

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu