Rudaś Michał

Michał Rudaś
Fot. Press
Twórca i wykonawca muzyki pop, raga, etno i soul, wokalista musicalowy, chórzysta, założyciel i właściciel wytwórni muzycznej Atma Music. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Działalność muzyczną rozpoczął w 1998.

Był chórzystą zespołu „Trzecia Godzina Dnia” oraz warszawskich teatrów Roma i Komedia. Występował jako solista w telewizyjnych programach rozrywkowych – „Moja krew” (2004), „Jaka to melodia?” (2004–2009), „Taniec z gwiazdami” (2005–2011) i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” (2014–2017).

Od 2009 występuje solo, na koncie ma dwa solowe albumy studyjne: „Shuruvath” i „Changing”, a także epkę „Wieloryby i syreny”. Współtworzył też płyty „Mystic India” (2017), nagraną z zespołem Healing Incantation (Tomasz „Ragaboy” Osiecki i Piotr Malec) oraz „Brzask Bogów” (2016), nagraną z zespołem Lelek Macka Szajkowskiego.

Michał Rudaś jest wieloletnim uczniem mistrza ragi indyjskiej Anupa Mishry, profesora Sanskrit Univerity w Varanasi w Indiach. Tę pasję rozwija zarówno w ramach solowej działalności, jak i we współpracy z innymi muzykami, wspomnianym Healing Incantation czy projektem koncertowym „Natya-Raaga”, łączącym klasyczną muzykę indyjską i taniec kathak. Zainteresowania kulturą i muzkyką indyjską zaprowadziły go do Indii, gdzie odniósł duży sukces w muzycznym telewizyjnym talent show „Dil Hai Hindustani” (2018). Dotarł aż do półfinału. 

W Polsce z kolei był nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz otrzymał nagrodę Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Od lat współpracuje z Orkiestrą Adama Sztaby oraz nagrywa polskie wersje piosenek do filmów animowanych („Tarzan 2”, „Mój Brat Niedźwiedź 2”, „Księżniczka na ziarnku grochu”). Ma również na koncie muzyczno-teatralne projekty z warszawskim Teatrem Rampa i wrocławskim Teatrem Pieśń Kozła.

Dyskografia:

2016 – „Wieloryby i syreny” (EP)

2013 – „Changing”

2009 – „Shuruvath”

Strona internetowa: http://michalrudas.pl
Pokaż menu