Indialucia

Indialucia Michał Czachowski
Fot. Juliana Voloz
Indialucia to projekt muzyczny oparty na pomyśle polskiego artysty - Michała Czachowskiego - łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco.

Projekt ten powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Wzięło w nim udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski.

Owocem tego muzycznego spotkania była płyta wydana w 2005 roku, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie. Album został laureatem nagród Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku – Folk/Etno. W roku 2007 płyta doszła do drugiego miejsca najlepszych płyt World Music wydanych w USA. Muzyka z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiego filmu „Święci z Bostonu II”. Najnowszy album zespołu pt. Acatao w 2015 roku otrzymał drugą nagrodę w konkursie Folkowy Fonogram Roku przyznawanym przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2014 roku.

Połączenie muzyki hiszpańskich Cyganów i indyjskiej może się wydawać egzotyczne, ale jeśli przypomnimy sobie, że ten lud przybył na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii możemy powiedzieć, że ich projekt jest powrotem do korzeni, który można porównać do pierwszych rewolucyjnych spotkań muzyków Europy i Azji z lat 60. Zespół do tej pory koncertował m. in. w Indiach, Meksyku, USA, Rosji, Singapurze, Omanie, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, Węgrzech i Rumunii.

Skład zespołu:

Dyskografia:

2017 - "Acatao"
2005 - "Indialucia

Video:

"Kyabathe (bulerias)"

"Rumba Raag 'n' Ole"

Live z La Primavera Orchestra, Abyazov Festival (2017)

Strona internetowa: http://indialucia.com

Archiwum

Pokaż menu