Michał Rudaś z premierą

Premiera singla „Naprawdę jesteś”
Kamil Piotr Piotrowski, 30 lipca 2021
Michał Rudaś
Fot. Agnieszka Kacprzak
Piosenka „Naprawdę jesteś” to najnowszy, autorski utwór Michała Rudasia, który wokalista stworzył i nagrał po kilkuletniej przerwie wydawniczej. Utwór w warstwie tekstowej oraz muzycznej jest głęboko inspirowany kulturą romską.

W minionym tygodniu miała miejsce premiera nowej piosenki Michała Rudasia, zatytułowanej „Naprawdę jesteś”.

– Utwór powstał z tęsknoty za prostym, bliskim naturze życiem, dalekim od trosk i wydumanych potrzeb współczesnego świata – pisze o tej piosence Michał Rudaś.

Przy pracy nad tym utworem Rudaś sięgnął do dziejów i zwyczajów cygańskich opisanych przez Jerzego Ficowskiego w książce „Cyganie w Polsce” oraz zaczytywał się w poezji Papuszy, romskiej poetki odkrytej i rozsławionej właśnie przez Ficowskiego.

Do muzycznej współpracy nad utworem Michał Rudaś zaprosił znanych mu już z poprzednich projektów muzyków, którym podobnie jak i jemu, bliskie są kultury etniczne różnych krajów:

Dopełnieniem muzyki jest animacja rysunkowa stworzona przez Magdalenę Pilecką – twórczynię autorskich filmów animowanych, teledysków (Bovska, Patrycja Kosiarkiewicz, Paweł Izdebski) i mini serialu „DINO or something”.

Efekt końcowy wygląda tak:

Zajrzycie też do naszych tekstów o poprzednich wydawnictwach Michała:

Z popem też można – premiera płyty „Changing”

Recenzja płyty Mystic India

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu