Michał Czachowski i Indialucia znów w Polsce

Fuzja muzyki indyjskiej i flamenco w trzech miastach
Kamil Piotr Piotrowski, 18 marca 2019
Indialucia
Fot. Indialucia
Słynny projekt łączący dwa światy – flamenco i muzykę indyjską – Indialucia, w składzie Michał Czachowski, Giridhar Udupa, Leo Vertunni i Isaac Peńa Gonzales zagra trzy koncerty w Polsce, w Nowym Sączu, Krakowie i we Wrocławiu.

Indialucia to projekt muzyczny Michała Czachowskiego (nasza rozmowa z nim tutaj: Zjednoczeni w muzyce), polskiego gitarzysty flamenco, łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Projekt ten powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Biorąc pod uwagę fakt, że Cyganie przybyli na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii, połączenie muzyki hiszpańskich Cyganów i z klasyczną muzyką indyjską to prawdziwy, po wielu stuleciach, powrót do korzeni. Efekt, znaczenie, siłę tego pomysłu i projektu można porównać do pierwszych rewolucyjnych spotkań muzyków Europy i Azji z lat sześćdziesiątych, które zmieniały radykalnie patrzenie na muzykę różnych kultur.

Gdy w 2005 r. pojawiła się płyta pt. „Indialucia” natychmiast została zauważona i nagrodzona przez wiele gremiów. Od tamtej pory zespół (którego skład zmienia się co jakiś czas) zagrał już ponad 300 koncertów na 5 kontynentach m. in. w Indiach, Meksyku, USA, Rosji, Singapurze, Omanie, Kolumbii, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, Węgrzech, Rumunii oraz w Polsce – wielkich scenach koncertowych oraz na najważniejszych światowych festiwalach. Jest to duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że członkowie zespołu pochodzą z różnych krajów.

Nie mniejszym uznaniem cieszy się druga płyta projektu Indialucia, pt. „Acatao” (o tym jak powstawała pisaliśmy tutaj: Acatao znaczy zjednoczeni oraz tutaj: Finisz Indialucii).

Materiał z obu płyt już za chwilę będzie można usłyszeć w Polsce na żywo w trzech miastach, w których, w ramach krótkiego wiosennego tourne wystąpi Indialucia:

Tym razem Indialucia wystąpi w składzie: Michał CZACHOWSKI – gitara flamenco, Giridhar UDUPA - ghatam, morsing, kanjira konnakol, Leo VERTUNNI – sitar oraz Isaac Pena GONZALEZ – cajón. Wszyscy muzycy to mistrzowie gatunków, wybitni znawcy swoich instrumentów, klasa sama w sobie. Połączenie tych potencjałów daje wyjątkową jakość i doznania artystyczne.

 

Indialucia, 22/24/26.03.2019, Nowy Sącz/Kraków/Wrocław

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu