Okładka dla Michała

Konkurs Michała Czachowskiego i Folk24.pl
Kamil Piotr Piotrowski, 20 września 2013
Michał Czachowski
Fot. Marzena Dec
Takiej gratki dla Czytelników naszego portalu jeszcze nie mieliśmy. Konkurs, w którym można wykazać się pomysłowością, wrażliwością artystyczną i zdolnościami projektowymi. Na dodatek efekt być może pozna cały świat.

Michał Czachowski właśnie kończy prace związane z wydaniem drugiej płyty międzynarodowego projektu Indialucia. Poprzednia narobiła trochę zamieszania na polskiej i światowej scenie world music. Okazało się bowiem, że połączenie flamenco z muzyką indyjską to był strzał w dziesiątkę. Płyta zdobyła wiele nagród, została wydana w kilku krajach i kupiło ją ponad 10 tysięcy fanów, a Michał rozpoczął światową karierę.

Ale w wywiadzie dla Folk24 (który niebawem) przyznał, że w momencie wydawania pierwszej płyty, już miał kilka utworów na drugą. Proces tworzenia całości trochę trwał, zbieranie funduszy również, ale dziś możemy ogłosić, że produkcja zmierza szybkimi krokami do, miejmy nadzieję, szczęśliwego finału. Muzyka prawie nagrana, ale okazało się, że nie ma jeszcze projektu okładki płyty.

Namówiliśmy więc Michała, by wspólnie zorganizować konkurs na projekt frontu okładki do najnowszej płyty, która będzie nosić tytuł "Acatao" - czyli "Zjednoczeni" (pisaliśmy o niej tutaj).

Jeśli czujecie w sobie nieposkromioną wolę graficznego tworzenia, projektowania. Klimaty Indii i Andaluzji są Wam bliskie, lub choć znane. Znacie płytę Indialucia, lub orientujecie się choć co to jest flamenco i jak brzmi muzyka indyjska. Lub po prostu chodzi Wam po głowie mnóstwo pomysłów graficznych - zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Na Wasze prace, w dowolnej ilości, czekamy do 13 października. Projekt musi oddawać charakter muzyki, krain i muzyków - reszta w Waszych rękach. Michał zapowiada, że oprócz konkursowych nagród (1000 zł, płyt wydawnictwa MC Records oraz promocji na łamach Folk24) może rozważyć dalszą współpracę przy doprojektowywaniu całego opakowania płyty oraz książeczki. Nie mówiąc już, że zwycięski projekt zobaczy cały świat, bo płyta będzie kolportowana w wielu krajach, na wielu kontynentach.

Szczegóły znajdziecie w Regulaminie Konkursu, jego rozstrzygnięcie zaplanowane jest na 15 października br.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu