Znamy skład muzyków

Loreena McKennitt już za miesiąc
Kamil Piotr Piotrowski, 15 lutego 2012
Loreena McKennitt
Fot. Verve Music Group / Universal Records
Ma w Polsce ogromną rzeszę fanów, którzy już w pierwszych dniach, jeszcze nieoficjalnej sprzedaży, wykupili swoje bilety. Z nową płytą, dużym składem i piękną muzyką Loreena McKennitt wystąpi w Warszawie i Zabrzu.

Na taki koncert czeka się latami. A gdy specjalnie na tą okazję upragniony wykonawca przywiezie "jeszcze ciepłą" płytę - marzenia spełniają się z nawiązką. Warszawska firma Inner Space Production, Michała Niewęgłowskiego postanowiła spełnić marzenia kilku tysięcy fanów (i swoje własne) i zaprosić do Polski światową gwiazdę współczesnej muzyki "celtyckiej" - Kanadyjkę Loreenę McKennitt.

Już za niewiele ponad miesiąc - w warszawskiej "Kongresowej" (25.03) i zabrzańskim "Domu Muzyki i Tańca" (26.03) Loreena McKenitt zagra dwa koncerty w ramach europejskiej trasy: "Celtic Footprints Tour".

Na koncerty w Polsce Loreena McKennitt przywiezie swoją najnowszą płytę, studyjną "Troubadours on the Rhine", która ukaże się na miesiąc przed jej przyjazdem do Polski.

Jako jedni z pierwszych publikujemy skład zespołu towarzyszącego, który podała agencja Inner Space. Będą to muzycy:

Czy te nazwiska coś wam mówią?

Zapowiadają się dwa wspaniałe koncerty, bo Loreena McKennitt jest osobą niezwykłą, co podkreślał kilka dni temu w radiowej Trójce, Michał Niewęgłowski. Bilety jeszcze są, ale ponoć już niewiele, my zgodnie z obietnicą, jako jedyni z mediów folkowych, będziemy mieli dla was w tym tygodniu konkursy, w których będzie można wygrać kilka sztuk. Śledźcie portal, zaglądajcie na Facebooka i do zobaczenia na koncertach.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu