Żagle z Celtami

Wieczór celtycki raz!
Kamil Piotr Piotrowski, 8 lutego 2011
Carrantuohill na Sari
Fot. Kamil Piotrowski
Po roku działalności portal Folk24 dołącza do tych mediów, które nie tylko opisują czy relacjonują imprezy ale także je kreują. Pierwszy "nasz" koncert, łączący scenę żeglarską i celtycką już za kilkanaście dni w Katowicach.

Miło nam poinformować, iż nasz portal stanie się po raz pierwszy współorganizatorem koncertu. Wraz z Miejskim Domem Kultury "Bogucice-Zawodzie" oraz Agencją INVINI zapraszamy na "Wieczór Celtycki". Będzie to próba (nie pierwsza zresztą) wskrzeszenia idei łączenia folku morskiego i celtyckiego i prezentacji elementów wspólnych a przy tym okazja do uczczenie roku działalności naszego portalu.

W programie koncertu grupa Carrantuohill, od lat kojarzona z folkiem irlandzkim i jego promocją, laureaci "Fryderyka" a ostatnio "Złotej Płyty", za sprzedaż ponad 10 tys. egzemplarzy "Inis". Z pewnością nawiążą do tego wydarzenia.

Ale na początek świat folku morskiego przedstawią Sąsiedzi, grupa uznana już na scenie żeglarskiej, jedna z niewielu, która ma w repertuarze szanty, tradycyjne pieśni pracy, inspirująca się także morskimi klimatami Irlandii i Bretanii, obchodząca w tym roku jubileusz 10-lecia.

Z gracją i wdziękiem połączy te dwa światy, zespół taneczny Lia Fáil.

Zapraszamy serdecznie, bilety do nabycia w naszym sklepie, szczegóły w dziale Wydarzenia. Mamy nadzieję, iż koncerty folkowe w Bogucicach wejdą na stałe do programu Miejskiego Domu Kultury.

 

"Wieczór Celtycki", 24.02.2011, MDK Bogucice-Zawodzie, Katowice

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu