Wirtualne Gęśle znów grają

Siódma edycja konkursu internautów
Witt Wilczyński, 9 marca 2010
Laureat Wirtualnych Gęśli 2009
Fot. Kamil Piotrowski
Ruszył konkurs na "Folkowy Fonogram Roku zdaniem Internautów - Wirtualne Gęśle 2010". Tym razem można głosować aż na 5 płyt. Rok temu wygrała "Nowa Ex-tradycja" - Żywiołaka, która z 56. płyt wygra tym razem?

Z okazji Festiwalu „Nowa Tradycja” organizowanego przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej pojawiła się inicjatywa wybierania przez internautów najlepszej płyty folkowej wydanej w minionym roku i przyznania jej nagrody o nazwie „Wirtualne Gęśle”. Podczas Festiwalu jest przyznawany Folkowy Fonogram Roku, który jest nagrodą jurorską. „Wirtualne Gęśle” to inicjatywa umożliwiająca również  fanom i sympatykom folku za pośrednictwem sieci wyrażenia swojej opinii i zagłosowania na płytę, która najbardziej przypadła nam do gustu w minionym roku. Tegoroczna edycja ma miejsce już po raz siódmy i bierze w niej udział aż 56 płyt o dużym przekroju stylistycznym, od muzyki tradycyjnej, poprzez etnojazz aż po folkmetal.

Głosowanie tradycyjnie odbywa się przez stronę internetową. Również tam znajdują się opisy płyt stających w szranki konkursowe oraz regulamin plebiscytu a głosowanie potrwa do 2-go kwietnia włącznie.

W poprzednich latach wiele osób sygnalizowało potrzebę głosowania na więcej niż 3 płyty zatem w tym roku można oddać głos na aż 5 płyt. Jedną wskazać jako preferowanego zwycięzcę a 4 wyróżnić, pozostał też konkurs dodatkowy na najlepszą okładkę płyty.

Najbliższe audycje radiowe, w których będzie można posłuchać muzyki z płyt biorących udział w Wirtu@lnych Gęślach:

Do tej pory Wirtualne Gęśle otrzymały płyty:

Zapraszamy do udziału !!!

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu