Dziewanna w Warszawie i na trasie

Folkowe OKO na początek jesieni
Witt Wilczyński, 20 września 2020
Fot. Karolina Francuz
Powraca stołeczny cykl „Energia Źródeł - Folkowe OKO”. Pierwszą jesienną edycję otworzy Dziewanna, która podczas koncertu odbierze też statuetkę Wirtualnych Gęśli za zwycięstwo w plebiscycie internautów. Gig na żywo w sieci.

Cieszy nas, że mimo trudnych dla organizatorów koncertów i wydarzeń starają się oni mimo wszystko nie poddawać i kontynuować swoją działalność. Tym bardziej radują nas – fanów i wykonawców wiadomości o tym, że uznane wydarzenia, jak cykl „Energia Źródeł – Folkowe OKO” pozostaje na mapie etnofolkowych wydarzeń w stolicy. Na inauguracji kolejnej odsłony tego wydarzenia pojawi się Dziewanna, która zaprezentuje widzom Ośrodka Kultury Ochoty oraz internautom (koncert będzie transmitowany w sieci) m.in. wybrane utwory z płyty „Widziadło”. Tej, którą internauci wybrali folkową płytą roku 2019 w głosowaniu plebiscytu „Wirtualne Gęśle”. Posłuchamy tradycyjnych słowiańskich pieśni, a także nowości, w gitarowej oprawie, okraszonej szamańskim fletem i przejmującymi dźwiękami wiolonczeli. W programie koncertu znajdzie się w sumie sporo różnorodnej muzyki, od  morza do gór, szczypta „Wiedźmina" i konkretna dawka emocji.

Dziewanna – wokalistka i kompozytorka, pochodzi z malowniczego Beskidu Śląskiego. Inspiruje się kulturą Słowian i Wikingów i literaturą fantasy. Jest laureatką lub finalistką wielu festiwali muzycznych. Występowała m.in. w ramach Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin, Wrocławskich Dni Fantastyki czy festiwalu folkmetalowego w Ostrawie. W 2019 r. wydała album „Widziadło”. Wraz z Grensirem współtworzy też Projekt Saga, nawiązujący do wierzeń nordyckich. Współpracuje z wieloma muzykami, a jej koncerty utrzymane są w klimacie melodyjnego folku łączonego z rockową nutą. YouTube’owy kanał Dziewanny doczekał się ponad 1,8 miliona odsłon!

Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć stacjonarnie (ze względu na reżim sanitarny ilość miejsc limitowana jest do 50), jak już wspomnieliśmy wcześniej, zapraszamy przed monitory na transmisję on-line. Gospodarzem i moderatorem koncertu będzie dziennikarz muzyczny, Adam Dobrzyński, który z cyklem związany jest już od kilku lat.

Stołeczny koncert Dziewanny będzie pierwszym z jesiennej trasy koncertowej promującej krążek „Widziadło”. Trasa obejmie Łódź, Dąbrowę Górniczą, Ostrów Wielkopolski, Wrocław, Kraków i czeską Ostravę. Szczegóły znajdziecie w naszym dziale wydarzenia.

 

Energia Źródeł - Folkowe OKO: Dziewanna, 26.09.2020, Ośrodek Kultury Ochoty, Warszawa
Portal Folk24 jest patronem medialnym wydarzenia

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu