Ruszył nabór na kolejny WOMEX

Targi Muzyki Świata Lizbona 2022
Kamil Piotr Piotrowski, 31 stycznia 2022
Womex 2017 w Katowicach
Fot. Kamil Piotr Piotrowski
Organizatorzy WOMEX 2022 zapraszają do nadsyłania swoich zgłoszeń do udziału w tegorocznych targach wszystkich artystów, zespoły, DJ-ów i producentów muzycznych, filmowców, ekspertów branżowych i artystycznych wizjonerów.

Pięć lat temu gościliśmy pierwszy raz – i jak dotąd jedyny – w Polsce, w Katowicach, Międzynarodowe Targi Muzyki Świata WOMEX (zdjęcie powyżej). To było niesamowite wydarzenie. Miło nam poinformować, że organizatorzy WOMEXu – Piranha Arts i AMG Music – tegoroczny lokalny partner, właśnie ogłosili zaproszenie do składania wniosków na 28. edycję targów, które odbędą się w Lizbonie, w dniach 19–23 października 2022 r.

Zaproszenie do składania wniosków WOMEX skierowane jest do wszystkich muzyków, filmowców i profesjonalistów muzycznych z całego świata. Oficjalny program targów jest wybierany spośród wszystkich nadesłanych prac przez niezależne, międzynarodowe i zmieniające się corocznie jury, znane również jako Siedmiu Samurajów (jury 2022 zostanie ogłoszone wkrótce).

Oferty można składać w czterech kategoriach:

i można je przesłać z dedykowanej strony internetowej: www.womex-apply.com

Termin składania wniosków na WOMEX 22 upływa w piątek 18 marca 2022 r.

WOMEX to najważniejsze spotkanie na światowej scenie world music i najbardziej różnorodne targi muzyczne na świecie. Ich spektrum mieści się od najbardziej tradycyjnego brzmienia do nowego globalnego lokalnego podziemia muzycznego. Obejmuje folk, world music, muzykę tradycyjną, ethnojazz, ale też mieszane klimaty lokalne i różnego rodzaju mniejszości, a także dźwięki miejskie i elektroniczne z całego świata.

Źródło: WOMEX Press

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu