WOMEX wzywa do Porto

Masz pomysł na program, aplikuj
Kamil Piotr Piotrowski, 3 marca 2021
Porto
Fot. Miguel Nogueira
Rozpoczęło się przyjmowanie propozycji prezentacji, które złożą się na program dwudziestej siódmej edycji Międzynarodowych Targów Muzyki Świata WOMEX. Organizator zachęca do udziału różnorodne środowiska muzyki świata.

Miniony rok był także trudny dla Międzynarodowych Targów Muzyki Świata WOMEX, gdyż tak jak większość wydarzeń i one zostały przeniesione w świat internetu. Było to trudne wyzwanie ale jak piszą organizatorzy zapowiadając tegoroczną edycję cała ta sytuacja miała także kilka plusów, bo skłoniła ich do szukania nowych rozwiązań, innowacji, kreatywności i radzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Jak wiemy udało się nad wyraz.

Tym razem Piranha Arts planuje i zaprasza już na edycję stacjonarną, która odbędzie się w październiku w portugalskim Porto. Trzymamy kciuki, by się wszystko udało, a na razie za organizatorami ogłaszamy oficjalne zaproszenie do składania wniosków z waszymi propozycjami, pomysłami na prezentacje na WOMEX, zwłaszcza takimi, które wpłyną na zwiększenie różnorodności sceny muzyki świata (i nie tylko) – czy to pod względem kultury, regionu, płci, stylu czy tradycji wykonawczej.

Zaproszenie do składania wniosków WOMEX kieruje do wszystkich muzyków, filmowców i profesjonalistów muzycznych z całego świata. Spośród nadesłanych propozycji jak co roku do programu te najciekawsze wybierze niezależne, międzynarodowe i zmieniające się corocznie jury, znane również jako Siedmiu Samurajów (jego skład zostanie ogłoszony wkrótce).

Termin składania ofert na WOMEX 21 upływa w piątek 16 kwietnia 2021 r.

Propozycje można składać w czterech kategoriach:

i można je przesłać przez stronę organizatora

 

 

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu