Poświętuj z Dwójką

75 urodziny Programu II Polskiego Radia
Anna Wilczyńska, 29 lutego 2012
Studio im. Lutosławskiego
Fot. www.polskieradio.pl
Radiowa Dwójka obchodzi 1 marca swoje 75 lecie. Z tej okazji przygotowano specjalny program, zawierający mnóstwo atrakcji. Jedną z nich są Koncerty Urodzinowe, w czasie których wystąpi znany dobrze fanom folku Bester Quartet.

Obchody urodzin Dwójki częściowo rozpoczęły się już w zeszłym tygodniu, natomiast od 1do 4 marca zaplanowana jest ich wielka kulminacja. Patrząc na program, 1 marca najlepiej spędzić z uchem przy głośniku bądź głośnikach. Tego dnia, od rana do późnych godzin wieczornych, transmitowane będą aż trzy koncerty bardzo różnorodnej stylistycznie muzyki, więc każdy ze słuchaczy powinien znaleźć coś dla siebie. Miłośników folku i world music najbardziej ucieszy koncert popołudniowy, kiedy to o godzinie 18:00, specjalnie dla Programu 2 Polskiego Radia w studiu im. W. Szpilmana zagra Bester Quartet - nowe oblicze legendarnego The Cracow Klezmer Band. Koncert potrwa około godziny, bowiem o 19:00 przewidziane jest kolejne spotkanie z muzyką, tym razem będzie to transmisja recitalu Lukasa Geniušasa z Filharmonii Narodowej. W ramach obchodów jubileuszu w pierwsze dni marca słuchaczy czeka aż 8 urodzinowych koncertów, od muzyki klasycznej, symfonicznej po folk, jazz, jak również awangardę i elektronikę - noc z DJem w ramach Studia Eksperymentalnego PR.

Ponadto, prowadzący stałe audycje planują liczne odwołania do przeszłości Radia. Pojawią się materiały archiwalne (koncerty, słuchowisko), wspomnienia dotyczące dawnych programów i pracowników. Z pewnością należy spodziewać się też specjalnych gości, którzy uświetnią audycje odbywające się w jubileuszowym tygodniu występami na żywo.
Celem obchodów 75 lecia jest przypomnienie bogatej historii Programu Drugiego Polskiego Radia oraz ludzi, dzięki którym on powstał i dzięki którym uzyskał swój obecny kształt.

Szczegóły:
http://www.polskieradio.pl/8,Dwojka

1.03.2012 Bester Quartet, transmisja koncertu: PR 2 Polskiego Radia, g. 18:00

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu