Nowa skrzypaczka

Znów zmiany w Duanie
Kamil Piotr Piotrowski, 23 marca 2011
Duan
Fot. Wojciech Małota
Gliwicki zespół Duan, podczas patrykowych koncertów, miłośnikom irlandzkiej muzyki tradycyjnej zaprezentował się w nowym składzie. Rok temu w zespole zmienił się gitarzysta, tym razem zmiany nie tylko w strunowym.

O zespole Duan pisaliśmy ostatnio przy okazji zmiany w składzie. Na przełomie roku w zespole znów doszło do zmian. Odszedł grający na bodhranie Adam "Rorian" Kryński oraz skrzypek Mirosław Walczak, a dołączyła do grupy skrzypaczka Katarzyna Szyszkowska. O ile nowego bodhranisty zespół nie poszukuje, tylko gościnnie we Wrocławiu (18.03) zagrał z Duanem Patryk Hołoga (zespół Gwerenn), o tyle Duan bez skrzypiec...

Kasia współtworzyła znany na polskiej scenie muzyki "celtyckiej" zespół Manikut. Obecnie gra z 4 non Brets muzykę bretońską. Tradycyjnej muzyki irlandzkiej uczyła się u mistrzów gatunku. Byli to m.in. Oisin McDiarmada (rejon Sligo), Paul O'Shoughnessy (rejon Donegal) czy Martin Hayes (rejon Clare). Ale jak sama pisze o sobie, nie zamyka się tylko w obrębie tradycji i stylów pochodzących z krajów, zwanych umownie celtyckimi. Interesuje ją także muzyka polska, perska, indyjska czy arabska.

Zapowiada się ciekawie. Duan ma już teraz bardzo tradycyjny skład, czekamy więc na tą pierwszą, zapowiadaną od dawna płytę... z utęsknieniem.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu