FLAK z etno w liceum

Festiwal Ludzi Aktywnych Kulturalnie
Kamil Piotr Piotrowski, 1 kwietnia 2011
FLAK 2011
Fot. Klaudia Pekałowska
Warsztaty gałganków i bębniarstwa, filcowania i batiku, taniec w kręgu i irlandzkie céili, spektakle teatralne i koncerty, takiego bogatego programu mogą licealistom pozazdrościć niejedne poważne etnofestiwale.

W warszawskim, XXXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Miguela de Cervantesa od czwartku 31 marca do soboty 2 kwietnia trwa festiwal FLAK czyli Festiwal Ludzi Aktywnych Kulturalnie. To druga jego edycja, której tematem przewodnim w tym roku jest:

- "Folklor, ten dzisiejszy, modernistyczny oraz starodawny, ale w nowej formie“ - piszą organizatorzy na stronie internetowej imprezy. Jak się okazuje program jest bardzo bogaty. Pierwszy dzień to dzień teatralny, podczas którego prezentowano spektakle inspirowane w jakiś sposób folkiem. Drugi to był dzień warsztatów: m.in. bębniarstwa, tańca w kręgu i irlandzkiego, batiku. Kończy go irlandzkie céili, poprowadzone przez zespół Inis An Rince (czyt: inisz en rinky), co znaczy "Wyspa Tańca". Ciekawie też zapowiada się sobota. Tego dnia zaprezentują się amatorskie zespoły muzyczne, w koncertach także inspirowanych "folkiem", a na zakończenie całej imprezy zagra już folkowy zespół - Balkan Sevdah. Cieszy nas, że folk i folklor w dobie internetu jednak młodzież interesuje, że aktywnie stara sie ona zaprezentować go swoim rówieśnikom (w każdej formie). Trzymamy kciuki za kolejne folkowe akcje a was zapraszamy jeszcze do LO na Zakrzewską, na ostatni dzień FLAKa, wstęp jest wolny.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu