Nie będzie Dowspudy!

Błędna informacja w sieci
Kamil Piotr Piotrowski, 18 stycznia 2010
Pałac Paca
Fot. Katarzyna Olfier-Halicka
Informacja o reaktywacji Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie w 2010 okazała się błędna. Jak się dowiedzieliśmy Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach organizuje całkiem inną imprezę, reaktywacji FCK nie ma w planach.

Jak się okazuje szumnie zapowiadana w internecie reaktywacja festiwalu w Dowspudzie jest nieprawdziwa. Owszem, planowana jest impreza o charakterze folkowym ale nie ma ona nic wspólnego z organizowanym kiedyś festiwalem w Dowspudzie. Będą to raczej warsztaty różnej muzyki i kilka koncertów, w tym być może jednego zespołu celtyckiego.

Marcin Halicki, koordynator projektu "Rospuda Off Road Music" prostuje na łamach naszego portalu:

Niestety, zrobiło się małe zamieszanie. Ktoś usłyszał, że robimy nową imprezę, że staramy się o fundusze, ktoś dorzucił do tego skojarzenie "Gmina Raczki, Dowspuda", no i poszło w świat, na zasadzie "kopiuj - wklej". Stety czy niestety, nie reaktywujemy Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie.

W komunikacie Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach czytamy m.in.:

Gmina Raczki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach będzie realizował cykl warsztatów i spotkań muzycznych pt. "Rospuda Off Road Music".

Od 5 do 10 lipca na obiekcie Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach odbędzie się cykl warsztatów (...). W dniach 9-11 lipca planowany jest Off Road Muzyczny, który odwiedzi kilka interesujących miejsc w Gminie Raczki (...).

Dla miłośników muzyki celtyckiej 10 lipca (sobota), planowany jest "Wieczór Celtycki" w ruinach Pałacu Paca w Dowspudzie (na zdjęciu).

Dlaczego nie będzie "Dowspudy", czym jest "Off Road Muzyczny" i kto wystąpi  podczas "Wieczoru Celtyckiego" w rozmowie z Folk24.pl opowiada Marcin Halicki. Zapraszamy do działu "wywiady".

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu