Na Maliny z Dymem

Nowy teledysk ekipy Piotrka Stefańskiego
Kamil Piotr Piotrowski, 10 czerwca 2021
„Maliny” – teledysk DYM
Fot. Press
Niezwykły kolektyw muzyczny DYM, który łączy świetnie wyprodukowaną muzykę z zachwytem nad kulturą przeworską, zaprezentował kolejny teledysk ze swojej pierwszej płyty. Tym razem są to bardzo pasujące do obecnej aury „Maliny”.

O tym ciekawym projekcie Piotra „Stiffa Stefańskiego”, znanego przede wszystkim z zespołu Studium Instrumentów Etnicznych, pisaliśmy już na łamach Folk24 (czytaj: „Stiff poszedł z DYMem”). 

Najnowszy, promowany właśnie klip grupy pt. „Maliny”, to już drugi w tym roku film promujący całą płytę.

„Maliny” są opowieścią o początkach miłości. O tych najbardziej elektryzujących momentach, kiedy zdaje się, że cały świat odpowiada na twoje wołanie; gdy przypadki odczytuje się jako przeznaczenie, gdy wokół dzieje się magia. Jest w „Malinach” spokój i ciepło, burza i tęsknota. Ze wszystkich utworów, które dotychczas stworzyliśmy ten jest najbardziej intymnym, osobistym, nostalgicznym; a przez to wszystko w pewnym sensie dla nas najważniejszym – tłumaczy jedna z liderek DYMu, Emilia Anna Tuśnio.

Bardzo malowniczy klip powstawał nad rzeką Kamienną – jak opowiada o niej Emilia – to miejsce szczególne dla zespołu, rodzime. Obok Emilii i Piotra do udziału w teledysku zaproszono Lucynę i Lecha, niezwykłą parę rekonstruktorów i pasjonatów kultury przeworskiej. Spotkanie w ramach Dymarek Świętokrzyskich w Nowej Słupi okazało się dla Emilii i Piotra jedną z inspiracji przy tworzeniu klipu. Z kolei Skrzat Produkcja i Poka Loka Films doskonale wyczuli atmosferę i uwiecznili najpiękniejsze obrazy lata; tworząc liryczny teledysk. Wspaniałe ujęcia rzeki z lotu ptaka autorstwa Dronspekcji dopełniły całości.

Kolektyw DYM jest bardzo ambitnym i twórczym projektem i ma bardzo ambitne plany. W najbliższych miesiącach będą powstawać kolejne teledyski i film, którego kanwą będzie muzyka DYMu. Niedługo ukaże się również video z koncertu, który muzycy zagrali w zeszłym roku w ramach festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. Śledźcie nasz portal i social media DYMu wkrótce więcej szczegółów.

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu