Pieśni mokre znów nad Odrą

32 Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk
Kamil Piotr Piotrowski, 11 czerwca 2021
32 Szanty we Wrocławiu
Fot. Kamil Piotr Piotrowski
Przekładany dwukrotnie termin wreszcie okazał się ostatecznym i w czwartek koncertem grup wrocławskich i gości zainaugurowano trzydziestą drugą edycję festiwalu „Szanty we Wrocławiu”, jednego z największych w Polsce.

Wrocławskie formacje Znienacka Project i Jan i Klan ze wsparciem połączonych sił Ryczących Dwudziestek i The Nierobbers zainaugurowały wczoraj 32 Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”. Od lutego fani mokrego folku nie tylko z Dolnego Śląska śledzili doniesienia organizatorów co do kolejnych możliwych terminów odbycia się tej, jednej z największych żeglarskich imprez w Polsce.

Zadanie organizacji tegorocznej edycji było o tyle karkołomne, że organizatorzy – Stowarzyszenie Nasze Miasto Wrocław – od początku odrzucili opcję „on line” – za co im chwała, bo jak widać cierpliwość i konsekwencja przyniosły efekt w postaci możliwości zaproszenia już publiczności do sal Starego Klasztoru.

Inauguracyjny koncert czwartkowy (10 czerwca), od dawna znany jako „dzień wrocławski”, tym razem nie prezentował  wszystkich formacji ze stolicy Dolnego Śląska zajmujących się mokrym folkiem (poza wymienionymi resztę zobaczymy w kolejnych dniach festiwalu), ale nadal miał kameralny charakter, łagodnie wprowadzając fanów w to, co będzie się działo przez kolejne trzy dni (11-13.06).

Piątek to dzień tzw. szanty klasycznej, sobota – żeglarskich przebojów, niedziela z kolei to dzień dla dzieci i miłośników poezji morskiej. W tym roku wyjątkowo (ze względu na kilkukrotną zmianę terminu festiwalu, nie udało się zgrać go z dostępnością żeglarskich bardów) koncert poezji odbędzie tydzień później (22.06), co będzie z pewnością miłym przedłużeniem festiwalowych klimatów.

Szczegóły programu znajdziecie na stronie organizatora oraz w dziale „koncerty” naszego bratniego serwisu Szanty24.pl

Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy
Pokaż menu